Podej si přihlášku ke studiu na FMV a přeměň kontakty na vztahy

Od 1. prosince 2023 spouštíme přihlašování k bakalářskému i magisterskému studiu na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Přihlášky je možné podávat do 30. dubna 2024.

Zvažuješ studium, které tě vybaví nejen akademickými znalostmi, ale také praktickými dovednostmi a kompetencemi potřebnými pro úspěch v dnešním globálním prostředí?

Potom jsi na správném místě! Bakalářské studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze kombinuje výuku obecných ekonomických a byznysových předmětů a kurzů, které dávají absolventům jednotlivých programů odlišné znalosti a možnost se profilovat. Připraví tě tak na navazující magisterské studium, na práci na manažerských pozicích ve firmách a institucích, nebo vlastní podnikání.

Studenti magisterských programů nadále prohloubí znalosti získané během bakalářského studia. Díky odborně zaměřeným předmětům, možnosti vybrat si vedlejší specializaci a příležitosti získat zkušenosti a dovednosti na výměnných pobytech i stážích po celém světě jsou absolventi připraveni nejen na úspěšný start kariéry v mezinárodních firmách a institucích, ale i na své vlastní podnikatelské úspěchy.

Zvol si studium, které přemění kontakty na vztahy – zvol si studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Získáš přesně to, co moderní svět potřebuje!

Ještě nejsi rozhodnutý*á? Podívej se na důvody, proč studovat na FMV!

Fakulta mezinárodních vztahů  I  VŠE v Praze  I  Kontakty měníme na vztahy

Mezinárodní zkušenosti jsou nejvíc! Studuj na FMV VŠE v Praze a získej velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru!

  • Stáže v zahraničí
  • Studijní výjezdy
  • Experti z praxe ve výuce
  • Předměty v cizích jazycích
  • Komunita a studentské kluby

Co u nás můžeš studovat na bakalářském stupni?

Láká Tě svět mezinárodního byznysu? Potom je pro Tebe program Mezinárodní obchod to pravé. Prostřednictvím předmětů jako Podnikání v globálním prostředíMezinárodní obchodní operace nebo Světová ekonomika se naučíš chápat svět v  souvislostech a nebude pro Tebe problém zorientovat se ve stále se měnícím mezinárodním prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu se o uplatnění nemusíš bát. Práci najdeš zejména v  nadnárodních korporacích, firmách zaměřených na zahraniční trhy nebo v  mezinárodních institucích. Nebo si můžeš založit svůj vlastní byznys. Předpoklady k tomu budeš mít skvělé!

Více o programu

Vidíš se ve světě diplomatických jednání a summitů? Program Diplomacie by pro Tebe měl být jasnou volbou. Předměty jako Mezinárodní vztahy či Politické systémy Ti umožní seznámit se s  děním ve světě a díky specifickému pojetí studia získáš i ekonomický pohled na diplomacii, což pro Tebe znamená zajímavou konkurenční výhodu.

Jaké bude Tvé uplatnění?

S  nabytými znalostmi se rozhodně neztratíš. Pracovat můžeš jak v  politických, tak v ekonomických institucích nebo například v agenturách sítě OSN.

Více o programu

Zažijte budoucnost turismu a hospitality s naším inovativním studijním programem! Připravte se na úspěšnou kariéru v dynamickém světě, kde se potkává ekonomie, podniková ekonomika, statistika, matematika a marketing. Ponořte se do současných výzev a příležitostí v turistickém průmyslu, vždy s ohledem na udržitelný rozvoj a proměny globálního prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Absolventi studijního programu mají vynikající příležitosti nalézt uplatnění napříč rostoucím odvětvím turismu a hospitality. Mohou nalézt uplatnění ve veřejné správě, kde se rozhoduje o strategii rozvoje turismu, a v dalších podobných institucích v Česku nebo v zahraničí. Navíc jsou připraveni na samostatné podnikání jak ve startupech, tak v SMEs podnicích.

Více o programu

In today’s global world, international business is of extremely high importance. The IBB program delivers to students extended theoretical as well as practical knowledge and skill that are essential for understanding and doing business at global scale. Students also have strong language skills.

After successful graduation, you will easily find employment at mid-level management positions in multinational companies, or you will be qualified enough to start your own business.

Více o programu

The program will prepare you for the area of international relations and provide you with theoretical and methodological knowledge, as well as extensive language skills.

The program is designed so that you acquire a comprehensive knowledge of the current international practice. The study of International Relations is connected with extensive education in Economics and complemented by the knowledge of Law, Statistics and Mathematics. The education lays special emphasis on the interconnection of knowledge in political, economic, international law, security, cultural and other areas.

Více o programu

Máte alespoň dva roky praxe a chcete studovat při práci? Právě pro Vás je určen program Manažer obchodu, který formou kombinovaného studia připravuje absolventy na manažerské pozice. Pro co největší usnadnění samostudia je ve velké míře využíváno multimediálních a e-learningových nástrojů.

Jaké bude Vaše uplatnění?

Díky nabytým specializovaným znalostem v oblasti retailingu či řízení obchodní sítě budete připraveni na pozice v managementu hlavně takto zaměřených firem.

Více o programu

Jak vypadá přijímací zkouška na bakalářské studium?

V rámci přijímacího řízení absolvujete dva testy z cizích jazyků na úrovni B1/B2 a test z matematiky.

Rámcový obsah přijímací zkoušky: matematika, angličtina, ostatní cizí jazyky.

Více informací k přijímacímu řízení a podmínkám přijetí

 

Co u nás můžeš studovat na magisterském stupni?

Jedná se o špičkový program, který Tě připraví na práci v mezinárodním prostředí. Osvojíš si pokročilé znalosti businessu, marketingu, managementu nebo světové ekonomiky a díky předmětům jako Mezinárodní management nebo Právo v mezinárodním obchodě získáš komplexní přehled o podnikání v nadnárodním měřítku.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Práci najdeš především v mezinárodních firmách v oblasti poradenství, marketingu, prodeje, HR či financí – oblast uplatnění bude záviset i na Tebou zvolené profilaci. Uplatníš se také v mnoha mezinárodně orientovaných institucích.

Více o programu

Studium předmětů zaměřených na mezinárodní vztahy, mezinárodní právo i současnou globální situaci Ti poskytne ucelený pohled na tuto oblast a Ty se tak budeš velmi dobře orientovat v celosvětové i evropské politice a souvislostech, které ji ovlivňují.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu najdeš uplatnění jako kariérní diplomat, expert v oblasti mezinárodních vztahů či zaměstnanec v řadě vládních i nevládních mezinárodních organizacích.

Více o programu

Program je vhodný pro zájemce o dynamickou a rozmanitou práci s lidmi, kteří mají zájem o tvůrčí a inovativní přístup v oblasti turismu a hospitality. Je otevřený pro širokou paletu uchazečů a nabízí možnosti pro rozvoj a uplatnění jak mladým absolventům, tak i lidem, kteří se rozhodnou změnit svou kariéru. Důležité je mít vášeň pro tento obor, zájem o různé kultury a schopnost adaptovat se na různé prostředí.

Na výuce se podílí profesionálové z praxe formou zvaných přednášek a besed. Největší praktickou součástí programů jsou stáže a praxe nebo spolupráce na semestrálních projektech či kvalifikačních pracích, které budou subjekty z praxe zadávat. Pro tyto účely je připraven nový předmět Praxe v turismu a hospitality.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Velmi slibné a zajímavé. Existuje stále rostoucí poptávka po odbornících v oblasti turismu a hospitality, a to jak na regionální, tak na globální úrovni. Navíc absolventi se se svou výbavou velmi dobře uplatní i v korporátní praxi.

Více o programu

Pokud se zajímáš o obě tyto oblasti, magisterský program Podnikání a právo je správnou volbou. V oblasti práva se zaměříš na právo obchodní či podnikatelskou etiku a compliance, v oblasti ekonomie pak dále prohloubíš své dosavadní znalosti.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Díky komplexním znalostem z oblasti práva a ekonomie rozšířeným o poznatky z Tebou zvolené vedlejší specializace se uplatníš například ve státní správě, v manažerských pozicích anebo jako podnikový právník.

Více o programu

Pokud chceš v budoucnu spojit kariéru s Evropskou unií, tenhle program je to, co hledáš. V rámci něj se specializuješ na oblast hospodářské politiky EU, podnikání na jejím vnitřním trhu a také na evropskou politickou a právní integraci.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent programu se uplatníš v orgánech EU, ve firmách působících na trzích s vlivem Evropské unie či ve státní sféře, a to na výkonných i manažerských pozicích.

Více o programu

International Business – Central European Business Realities a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program was established to address the specificities and characteristics of the Central European business environment within the framework of the increasing trends of globalization. It provides students with a comprehensive business education in the main fields of economics, management, finance, marketing and negotiations.

Students are offered the possibility to fulfil part of their study obligations at one of the Double Degree partner universities.

Více o programu

International and Diplomatic Studies is a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program offers courses in international politics and foreign policy, emphasizing external economic relations. Our students graduate with advanced knowledge of international relations and diplomatic law. We also place importance on ethical and environmental dimensions of decision-making.

The aim of program is to produce highly specialized professionals in the fields of international politics and foreign policy.

Více o programu

Jak vypadá přijímací zkouška na magisterské studium?

V rámci přijímacího řízení na Fakultu mezinárodních vztahů absolvuješ test z ekonomie, odborného předmětu a jednoho cizího jazyka. Z každého z nich můžeš dosáhnout maximálně 1000 bodů. Další podrobnosti nalezneš na tomto odkazu.

Podej si přihlášku ke studiu na FMV a přeměň kontakty na vztahy