Den otevřených dveří FMV

FMV pořádá každoročně Den otevřených dveří pro zájemce o studium. Uchazeči mohou nahlédnout do vysokoškolského prostředí v žižkovském kampusu, dozvědí se podrobné informace o jednotlivých programech a možnostech, které svým studentům FMV nabízí.

DOD FMV proběhlo prezenčně 20. 1. 2024 v kampusu na Žižkově ve Vencovského aule.

Záznam z prezentace je dostupný na YouTube zde:

Den otevřených dveří FMV VŠE  I  Live stream

Stream Dne otevřených dveří Fakulty mezinárodních vztahů z kampusu VŠE v Praze na Žižkově.


A jaký Tě čeká program?

 1. Nejprve prezentace vedení fakulty o výhodách studia na FMV, nabídce studijních programů a podmínkách přijímacího řízení

 2. Poté studentská prezentace, ve které Ti současní studenti sdělí, proč studovat právě na FMV, podělí se o své zážitky ze studia v zahraničí a představí studentské spolky

 3. Otázky a odpovědi, na vše odpoví jak zástupci vedení fakulty, tak studenti

Máte otázky ohledně studia na FMV?

Chcete se na něco zeptat během Dne otevřených dveří nebo před ním? Napište nám do naší místnosti pro dotazy na SLIDO s kódem #1422691!

 • Máte otázky ohledně studia na FMV?

Proč si tedy tento den nenechat ujít? Dozvíš se...

 1. jaké možnosti fakulta studentům nabízí

 2. jaké přednosti mají jednotlivé vyučované programy

 3. jak probíhá přijímací řízení

 4. jak jsou s FMV spokojení její současní studenti

 5. jak vyplnit přihlášku

 6. jaká je nabídka mimoškolních aktivit a možnosti studia a stáží v zahraničí

Proč studovat na FMV?

 1. Studiem na FMV získáš velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru

 2. Kromě studia odborných předmětů budeš pracovat i na svých jazykových dovednostech – každý absolvent studia ovládá na výborné úrovni alespoň dva světové jazyky

 3. FMV Ti nabízí jedinečné možnosti studia v zahraničí. Naší snahou je, aby semestr na partnerské škole zažil každý, tedy i Ty

 4. Kromě studijního pobytu můžeš v zahraničí i pracovat v rámci stáže – ta se Ti navíc uzná jako plnohodnotná část studia

 5. Všichni naši absolventi nastartují úspěšnou kariéru – podívej se sekce Absolventi na ty, které můžeš znát

 6. Můžeš studovat na fakultě, která patří mírou internacionalizace mezi nejlepší v českém i evropském srovnání

 7. V rámci navazujícího magisterského studia si můžeš vybrat z řady atraktivních vedlejších specializací, pomocí kterých můžeš získat specifické znalosti a dovednosti

 8. Na FMV nebudeš osamocen/á – na začátku studia Ti zkušenější spolužáci pomůžou s adaptací na vysoké škole a můžeš se zapojit do aktivit mnoha studentských organizací, zejména studentských klubů FMV nebo studentského PR týmu

 9. Budeš studovat v Praze, v srdci Evropy a jednom z nejkrásnějších měst na světě

Bakalářské studijní programy:

Láká Tě svět mezinárodního byznysu? Potom je pro Tebe program Mezinárodní obchod to pravé. Prostřednictvím předmětů jako Podnikání v globálním prostředíMezinárodní obchodní operace nebo Světová ekonomika se naučíš chápat svět v  souvislostech a nebude pro Tebe problém zorientovat se ve stále se měnícím mezinárodním prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu se o uplatnění nemusíš bát. Práci najdeš zejména v  nadnárodních korporacích, firmách zaměřených na zahraniční trhy nebo v  mezinárodních institucích. Nebo si můžeš založit svůj vlastní byznys. Předpoklady k tomu budeš mít skvělé!

Více o programu

Vidíš se ve světě diplomatických jednání a summitů? Program Diplomacie by pro Tebe měl být jasnou volbou. Předměty jako Mezinárodní vztahy či Politické systémy Ti umožní seznámit se s  děním ve světě a díky specifickému pojetí studia získáš i ekonomický pohled na diplomacii, což pro Tebe znamená zajímavou konkurenční výhodu.

Jaké bude Tvé uplatnění?

S  nabytými znalostmi se rozhodně neztratíš. Pracovat můžeš jak v  politických, tak v ekonomických institucích nebo například v agenturách sítě OSN.

Více o programu

Zažijte budoucnost turismu a hospitality s naším inovativním studijním programem! Připravte se na úspěšnou kariéru v dynamickém světě, kde se potkává ekonomie, podniková ekonomika, statistika, matematika a marketing. Ponořte se do současných výzev a příležitostí v turistickém průmyslu, vždy s ohledem na udržitelný rozvoj a proměny globálního prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Absolventi studijního programu mají vynikající příležitosti nalézt uplatnění napříč rostoucím odvětvím turismu a hospitality. Mohou nalézt uplatnění ve veřejné správě, kde se rozhoduje o strategii rozvoje turismu, a v dalších podobných institucích v Česku nebo v zahraničí. Navíc jsou připraveni na samostatné podnikání jak ve startupech, tak v SMEs podnicích.

Více o programu

In today’s global world, international business is of extremely high importance. The IBB program delivers to students extended theoretical as well as practical knowledge and skill that are essential for understanding and doing business at global scale. Students also have strong language skills.

After successful graduation, you will easily find employment at mid-level management positions in multinational companies, or you will be qualified enough to start your own business.

Více o programu

The program will prepare you for the area of international relations and provide you with theoretical and methodological knowledge, as well as extensive language skills.

The program is designed so that you acquire a comprehensive knowledge of the current international practice. The study of International Relations is connected with extensive education in Economics and complemented by the knowledge of Law, Statistics and Mathematics. The education lays special emphasis on the interconnection of knowledge in political, economic, international law, security, cultural and other areas.

Více o programu

Máte alespoň dva roky praxe a chcete studovat při práci? Právě pro Vás je určen program Manažer obchodu, který formou kombinovaného studia připravuje absolventy na manažerské pozice. Pro co největší usnadnění samostudia je ve velké míře využíváno multimediálních a e-learningových nástrojů.

Jaké bude Vaše uplatnění?

Díky nabytým specializovaným znalostem v oblasti retailingu či řízení obchodní sítě budete připraveni na pozice v managementu hlavně takto zaměřených firem.

Více o programu

Magisterské studijní programy:

Jedná se o špičkový program, který Tě připraví na práci v mezinárodním prostředí. Osvojíš si pokročilé znalosti businessu, marketingu, managementu nebo světové ekonomiky a díky předmětům jako Mezinárodní management nebo Právo v mezinárodním obchodě získáš komplexní přehled o podnikání v nadnárodním měřítku.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Práci najdeš především v mezinárodních firmách v oblasti poradenství, marketingu, prodeje, HR či financí – oblast uplatnění bude záviset i na Tebou zvolené profilaci. Uplatníš se také v mnoha mezinárodně orientovaných institucích.

Více o programu

Studium předmětů zaměřených na mezinárodní vztahy, mezinárodní právo i současnou globální situaci Ti poskytne ucelený pohled na tuto oblast a Ty se tak budeš velmi dobře orientovat v celosvětové i evropské politice a souvislostech, které ji ovlivňují.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu najdeš uplatnění jako kariérní diplomat, expert v oblasti mezinárodních vztahů či zaměstnanec v řadě vládních i nevládních mezinárodních organizacích.

Více o programu

Program je vhodný pro zájemce o dynamickou a rozmanitou práci s lidmi, kteří mají zájem o tvůrčí a inovativní přístup v oblasti turismu a hospitality. Je otevřený pro širokou paletu uchazečů a nabízí možnosti pro rozvoj a uplatnění jak mladým absolventům, tak i lidem, kteří se rozhodnou změnit svou kariéru. Důležité je mít vášeň pro tento obor, zájem o různé kultury a schopnost adaptovat se na různé prostředí.

Na výuce se podílí profesionálové z praxe formou zvaných přednášek a besed. Největší praktickou součástí programů jsou stáže a praxe nebo spolupráce na semestrálních projektech či kvalifikačních pracích, které budou subjekty z praxe zadávat. Pro tyto účely je připraven nový předmět Praxe v turismu a hospitality.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Velmi slibné a zajímavé. Existuje stále rostoucí poptávka po odbornících v oblasti turismu a hospitality, a to jak na regionální, tak na globální úrovni. Navíc absolventi se se svou výbavou velmi dobře uplatní i v korporátní praxi.

Více o programu

Pokud se zajímáš o obě tyto oblasti, magisterský program Podnikání a právo je správnou volbou. V oblasti práva se zaměříš na právo obchodní či podnikatelskou etiku a compliance, v oblasti ekonomie pak dále prohloubíš své dosavadní znalosti.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Díky komplexním znalostem z oblasti práva a ekonomie rozšířeným o poznatky z Tebou zvolené vedlejší specializace se uplatníš například ve státní správě, v manažerských pozicích anebo jako podnikový právník.

Více o programu

Pokud chceš v budoucnu spojit kariéru s Evropskou unií, tenhle program je to, co hledáš. V rámci něj se specializuješ na oblast hospodářské politiky EU, podnikání na jejím vnitřním trhu a také na evropskou politickou a právní integraci.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent programu se uplatníš v orgánech EU, ve firmách působících na trzích s vlivem Evropské unie či ve státní sféře, a to na výkonných i manažerských pozicích.

Více o programu

International Business – Central European Business Realities a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program was established to address the specificities and characteristics of the Central European business environment within the framework of the increasing trends of globalization. It provides students with a comprehensive business education in the main fields of economics, management, finance, marketing and negotiations.

Students are offered the possibility to fulfil part of their study obligations at one of the Double Degree partner universities.

Více o programu

International and Diplomatic Studies is a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program offers courses in international politics and foreign policy, emphasizing external economic relations. Our students graduate with advanced knowledge of international relations and diplomatic law. We also place importance on ethical and environmental dimensions of decision-making.

The aim of program is to produce highly specialized professionals in the fields of international politics and foreign policy.

Více o programu