Bakalářské studium

Fakulta mezinárodních vztahů  I  VŠE v Praze  I  Kontakty měníme na vztahy

Mezinárodní zkušenosti jsou nejvíc! Studuj na FMV VŠE v Praze a získej velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru!

 • Stáže v zahraničí
 • Studijní výjezdy
 • Experti z praxe ve výuce
 • Předměty v cizích jazycích
 • Komunita a studentské kluby

Bakalářské studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE kombinuje výuku obecných ekonomických a byznysových předmětů a kurzů, které dávají absolventům jednotlivých programů odlišné znalosti a možnost se profilovat. Připraví Tě tak na navazující magisterské studium, na práci na manažerských pozicích ve firmách a institucích, nebo vlastní podnikání.

Na FMV je kromě předmětů z oblasti ekonomie, financí, marketingu, podnikání nebo managementu kladen důraz i na výuku jazyků – absolventi mají znalosti dvou cizích jazyků na úrovni C1 a během studia mají možnost naučit se další jazyky, což vede i k poznávání cizích kultur. Fakulta tak připravuje své absolventy na mezinárodní prostředí, ve kterém najde uplatnění většina z nich.

Získáš to, co business potřebuje!

Semestr v zahraničí

Fakulta mezinárodních vztahů klade velký důraz na internacionalizaci svých studentů. Ti tak mohou vyjet na zahraniční studijní pobyt do celého světa na bakalářském i magisterském stupni studia.

Praxe už při studiu

Praktické zkušenosti studentů považujeme za zásadní součást vzdělání a velkou konkurenční výhodu našich absolventů. Z toho důvodu jsou odborné praxe součástí bakalářských i magisterských studijních programů FMV.

Experti v oboru

Na FMV učí opravdoví odborníci, kteří jsou pravidelnými hosty v médiích, řeční na světových konferencích nebo řídí vlastní firmy. Naučíte se tak nejen teorii, ale dozvíte se také, jak to funguje v praxi, ať už od nich, nebo od mnoha hostů z firem a veřejných institucí, kteří tu pravidelně přednáší.

Součástí komunity

Studentský PR tým, studentské kluby, Mentoring program, FMV Kvíz, běhy s děkanem nebo pravidelné semestrální fotosoutěže? FMV je známá svou silnou a spojenou komunitou studentů. U nás se neztratíte, studentský život vás pohltí už od prváku!

Život v Praze

26. nejlepší studentské město světa, česká metropole a místo, které nikdy nespí. Zapojte se do pulzující komunity 130 000 českých a 20 000 zahraničních vysokoškolských studentů. Zažijte to na vlastní kůži!

Kariéra jistá

Dva cizí jazyky, mezinárodní prostředí, orientace v businessu. To vše předurčuje absolventy FMV ke skvělému uplatnění a rychle rostoucí kariéře. Top manažeři a ředitelé firem, majitelé podniků nebo velvyslanci? S námi se vaše ambice nemusí držet při zemi!

Proč studovat na FMV?

 1. Studiem na FMV získáš velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru

 2. Kromě studia odborných předmětů budeš pracovat i na svých jazykových dovednostech – každý absolvent studia ovládá na výborné úrovni alespoň dva světové jazyky

 3. FMV Ti nabízí jedinečné možnosti studia v zahraničí. Naší snahou je, aby semestr na partnerské škole zažil každý, tedy i Ty

 4. Kromě studijního pobytu můžeš v zahraničí i pracovat v rámci stáže – ta se Ti navíc uzná jako plnohodnotná část studia

 5. Všichni naši absolventi nastartují úspěšnou kariéru – podívej se sekce Absolventi na ty, které můžeš znát

 6. Můžeš studovat na fakultě, která patří mírou internacionalizace mezi nejlepší v českém i evropském srovnání

 7. V rámci navazujícího magisterského studia si můžeš vybrat z řady atraktivních vedlejších specializací, pomocí kterých můžeš získat specifické znalosti a dovednosti

 8. Na FMV nebudeš osamocen/á – na začátku studia Ti zkušenější spolužáci pomůžou s adaptací na vysoké škole a můžeš se zapojit do aktivit mnoha studentských organizací, zejména studentských klubů FMV nebo studentského PR týmu

 9. Budeš studovat v Praze, v srdci Evropy a jednom z nejkrásnějších měst na světě

Studijní programy:

Láká Tě svět mezinárodního byznysu? Potom je pro Tebe program Mezinárodní obchod to pravé. Prostřednictvím předmětů jako Podnikání v globálním prostředíMezinárodní obchodní operace nebo Světová ekonomika se naučíš chápat svět v  souvislostech a nebude pro Tebe problém zorientovat se ve stále se měnícím mezinárodním prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu se o uplatnění nemusíš bát. Práci najdeš zejména v  nadnárodních korporacích, firmách zaměřených na zahraniční trhy nebo v  mezinárodních institucích. Nebo si můžeš založit svůj vlastní byznys. Předpoklady k tomu budeš mít skvělé!

Více o programu

Vidíš se ve světě diplomatických jednání a summitů? Program Diplomacie by pro Tebe měl být jasnou volbou. Předměty jako Mezinárodní vztahy či Politické systémy Ti umožní seznámit se s  děním ve světě a díky specifickému pojetí studia získáš i ekonomický pohled na diplomacii, což pro Tebe znamená zajímavou konkurenční výhodu.

Jaké bude Tvé uplatnění?

S  nabytými znalostmi se rozhodně neztratíš. Pracovat můžeš jak v  politických, tak v ekonomických institucích nebo například v agenturách sítě OSN.

Více o programu

Zažijte budoucnost turismu a hospitality s naším inovativním studijním programem! Připravte se na úspěšnou kariéru v dynamickém světě, kde se potkává ekonomie, podniková ekonomika, statistika, matematika a marketing. Ponořte se do současných výzev a příležitostí v turistickém průmyslu, vždy s ohledem na udržitelný rozvoj a proměny globálního prostředí.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Absolventi studijního programu mají vynikající příležitosti nalézt uplatnění napříč rostoucím odvětvím turismu a hospitality. Mohou nalézt uplatnění ve veřejné správě, kde se rozhoduje o strategii rozvoje turismu, a v dalších podobných institucích v Česku nebo v zahraničí. Navíc jsou připraveni na samostatné podnikání jak ve startupech, tak v SMEs podnicích.

Více o programu

In today’s global world, international business is of extremely high importance. The IBB program delivers to students extended theoretical as well as practical knowledge and skill that are essential for understanding and doing business at global scale. Students also have strong language skills.

After successful graduation, you will easily find employment at mid-level management positions in multinational companies, or you will be qualified enough to start your own business.

Více o programu

The program will prepare you for the area of international relations and provide you with theoretical and methodological knowledge, as well as extensive language skills.

The program is designed so that you acquire a comprehensive knowledge of the current international practice. The study of International Relations is connected with extensive education in Economics and complemented by the knowledge of Law, Statistics and Mathematics. The education lays special emphasis on the interconnection of knowledge in political, economic, international law, security, cultural and other areas.

Více o programu

Máte alespoň dva roky praxe a chcete studovat při práci? Právě pro Vás je určen program Manažer obchodu, který formou kombinovaného studia připravuje absolventy na manažerské pozice. Pro co největší usnadnění samostudia je ve velké míře využíváno multimediálních a e-learningových nástrojů.

Jaké bude Vaše uplatnění?

Díky nabytým specializovaným znalostem v oblasti retailingu či řízení obchodní sítě budete připraveni na pozice v managementu hlavně takto zaměřených firem.

Více o programu

Jak vypadá přijímací zkouška?

V rámci přijímacího řízení na Fakultu mezinárodních vztahů absolvuješ dva testy z cizích jazyků na úrovni B1/B2 a test z matematiky. Další podrobnosti nalezneš na tomto odkazu.

Co dělají naši absolventi hned po škole?

Michaela Listová

Michaela Listová

Project consultant

Lasvit

„Mám na starosti rozvoj trhu s křišťálovými plastikami na míru v Itálii, Monaku, Švýcarsku a Skandinávii. Když projekt najdu a prodám, řídím následně i samotné jeho designování, výrobu, dopravu a instalaci.“

Ivana Krajčiová

Ivana Krajčiová

Junior Product Manager

L´Oréal

„Starám sa o marketingové kampane a uvedenia nových produktov na trh pre 3 krajiny strednej Európy. Veľmi ma baví to, že pracujem s krásnymi produktami – kozmetikou, a že nové nápady sú tu vítané a realizovateľné!“

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Trade Marketing Supervisor
Plzeňský Prazdroj

„Mám na starost aktivity v kanálu ON Trade (restaurace, hospody, …), které mají primárně podpořit prodeje nebo zvýšit hodnotu značku. Jsem zodpovědný za svěřený budget a komplexní přípravu projektů od přípravy až po realizaci a vyhodnocení.“

Petra Řezáčová

Petra Řezáčová

Trainee
ŠKODA AUTO

„Moje práce zahrnuje rotaci na různých odděleních v rámci oblasti prodeje a marketingu, exkurze po celé firmě, organizace CSR aktivit i setkávání Trainees z různych oblastí.“

David Petrbok

David Petrbok

CEO & Founder
Leepa

„Na starosti mám směr a vizi našeho projektu. Budování startupu je velmi dynamický proces, který se mění a vyvíjí. Stále je třeba hledat správnou cestu, která naplní misi start-upu. Nejvíce mne na tom baví právě neustálý tvůrčí proces a jeho validace.“

Tomáš Frenzl

Tomáš Frenzl

Import-Export Manager
Podravka-Lagris

„Nakupuji suroviny pro potravinářskou výrobu – vyjednat co nejlepší cenu v dané kvalitě a termínu. Baví mě obchodovat s partnery napříč světem a zároveň vidět výsledky své práce – když mi pod okna přijede kamion nebo když pak vidím výrobek v obchodě.“

Karolína Preclíková

Karolína Preclíková

Key account manager
Unilever

„Na starosti mám B2B zákazníka, se kterým na každodenní bázi dojednávám promoční akce, listing výrobků a propagaci produktů směrem ke konečnému spotřebiteli. Na mé práci mě baví, že je velmi různorodá a člověk rozvíjí své dovednosti, od analytických až po soft-skills.“

Lucie Balkanská

Lucie Balkanská

Trainee
Evropská centrální banka (Německo)

„Náš tým dohlíží na bezpečné fungování platebních systémů v eurozóně. Pomáhám s tvorbou hodnotících reportů, účastním se konferencí, vytvářím analýzy trhu a spravuji databázi incidentů. Díky množství dalších ad hoc projektů je tato práce velmi různorodá.“

Kde se můžu dozvědět více?

A jak to u nás vypadá?

Jak to vypadá na FMV – v jedné minutě.