Nabízené programy magisterského studia

Na FMV můžeš studovat magisterské programy dvou typů:

  1. prezenční (denní) studium v českém jazyce,
  2. prezenční (denní) studium v anglickém jazyce.

Všechny nabízené programy jsou mimořádně kvalitní a nabízí absolventům špičkové možnosti uplatnění v praxi. Nabídku programů se stručnou charakteristikou a odkazem na podrobnější informace nalezneš níže.

Studijní programy:

Jedná se o špičkový program, který Tě připraví na práci v mezinárodním prostředí. Osvojíš si pokročilé znalosti businessu, marketingu, managementu nebo světové ekonomiky a díky předmětům jako Mezinárodní management nebo Právo v mezinárodním obchodě získáš komplexní přehled o podnikání v nadnárodním měřítku.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Práci najdeš především v mezinárodních firmách v oblasti poradenství, marketingu, prodeje, HR či financí – oblast uplatnění bude záviset i na Tebou zvolené profilaci. Uplatníš se také v mnoha mezinárodně orientovaných institucích.

Více o programu

Studium předmětů zaměřených na mezinárodní vztahy, mezinárodní právo i současnou globální situaci Ti poskytne ucelený pohled na tuto oblast a Ty se tak budeš velmi dobře orientovat v celosvětové i evropské politice a souvislostech, které ji ovlivňují.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu najdeš uplatnění jako kariérní diplomat, expert v oblasti mezinárodních vztahů či zaměstnanec v řadě vládních i nevládních mezinárodních organizacích.

Více o programu

Program je vhodný pro zájemce o dynamickou a rozmanitou práci s lidmi, kteří mají zájem o tvůrčí a inovativní přístup v oblasti turismu a hospitality. Je otevřený pro širokou paletu uchazečů a nabízí možnosti pro rozvoj a uplatnění jak mladým absolventům, tak i lidem, kteří se rozhodnou změnit svou kariéru. Důležité je mít vášeň pro tento obor, zájem o různé kultury a schopnost adaptovat se na různé prostředí.

Na výuce se podílí profesionálové z praxe formou zvaných přednášek a besed. Největší praktickou součástí programů jsou stáže a praxe nebo spolupráce na semestrálních projektech či kvalifikačních pracích, které budou subjekty z praxe zadávat. Pro tyto účely je připraven nový předmět Praxe v turismu a hospitality.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Velmi slibné a zajímavé. Existuje stále rostoucí poptávka po odbornících v oblasti turismu a hospitality, a to jak na regionální, tak na globální úrovni. Navíc absolventi se se svou výbavou velmi dobře uplatní i v korporátní praxi.

Více o programu

Pokud se zajímáš o obě tyto oblasti, magisterský program Podnikání a právo je správnou volbou. V oblasti práva se zaměříš na právo obchodní či podnikatelskou etiku a compliance, v oblasti ekonomie pak dále prohloubíš své dosavadní znalosti.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Díky komplexním znalostem z oblasti práva a ekonomie rozšířeným o poznatky z Tebou zvolené vedlejší specializace se uplatníš například ve státní správě, v manažerských pozicích anebo jako podnikový právník.

Více o programu

Pokud chceš v budoucnu spojit kariéru s Evropskou unií, tenhle program je to, co hledáš. V rámci něj se specializuješ na oblast hospodářské politiky EU, podnikání na jejím vnitřním trhu a také na evropskou politickou a právní integraci.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent programu se uplatníš v orgánech EU, ve firmách působících na trzích s vlivem Evropské unie či ve státní sféře, a to na výkonných i manažerských pozicích.

Více o programu

International Business – Central European Business Realities a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program was established to address the specificities and characteristics of the Central European business environment within the framework of the increasing trends of globalization. It provides students with a comprehensive business education in the main fields of economics, management, finance, marketing and negotiations.

Students are offered the possibility to fulfil part of their study obligations at one of the Double Degree partner universities.

Více o programu

International and Diplomatic Studies is a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program offers courses in international politics and foreign policy, emphasizing external economic relations. Our students graduate with advanced knowledge of international relations and diplomatic law. We also place importance on ethical and environmental dimensions of decision-making.

The aim of program is to produce highly specialized professionals in the fields of international politics and foreign policy.

Více o programu

Chceš se dozvědět více?

Zajímá Tě, proč studovat právě na FMV? Klikni na odkaz níže!

  • Chceš se dozvědět více?