Doktorské studium

Široká nabídka témat disertačních prací

Máte vlastní téma, kterému byste se chtěli věnovat? Nebo téma hledáte? FMV nabízí díky různorodému zaměření svých kateder širokou nabídku témat disertačních prací.

Podpora zahraničních výjezdů

Dlouhodobý výjezd na půl roku nebo rok? Krátkodobá stáž na měsíc? Vyberte si jakoukoliv univerzitu na světě a rozšiřte si obzory třeba v Japonsku, Velké Británii nebo USA s finanční podporou VŠE.

Finanční podpora nad rámec stipendia

Mimořádná stipendia, stipendia na zahraniční výjezdy, podpora účasti na prestižních konferencích, interní grantová soutěž a další finanční podpora, kterou jako doktorandi na FMV získáte.

Podpora studia & výzkumu

E-zdroje, databáze, statistická data? Knihovna VŠE pro vás má vše zdarma a ještě Vás na seminářích naučí, jak správně citovat, jak na Web of Science a Scopus nebo jak se vyznat v e-zdrojích.

Double Degree & Joint Degree

Získejte dva diplomy za jedno studium! Díky meziuniverzitní spolupráci můžete studovat doktorát „pod dvojím vedením“. Část disertační práce tak vypracujete během pobytu na zahraniční univerzitě.

Výzkumná centra FMV

Připojte se k výzkumným centrům FMV. Mezinárodní výzkumné centrum nebo Středisko mezinárodních studií Jana Masaryka se excelentním výzkumem zabývá v mezinárodních týmech.

Komunita studentů

Doktorský intranet, akce pro studenty a přátelé na celý život? FMV je známá svou silnou a spojenou komunitou studentů. U nás se neztratíte, studentský život vás pohltí i na doktorátu!

Benefity

Chcete se zapojit do kurzů pro začínající pedagogy, zlepšit se v cizích jazycích nebo si zasportovat? VŠE nabízí celou řadu benefitů. Kromě kurzů mezi ně patří i univerzitní školka pro děti (nejen) doktorandů.

„Doktorské studium na FMV VŠE v Praze mi pomohlo ve dvou základních oblastech – hledat skryté souvislosti tam, kde nejsou na první pohled patrné, a ptát se neustále, jestli neexistuje nějaký jiný než konvenční přístup k řešení komplexních problémů. Kombinace těchto dvou věcí mi pomáhá i ve firemní praxi. Dvakrát to platí v odvětvích, která procházejí velkými změnami.“

Ing. Martin Záklasník, Ph.D., předseda představenstva E.ON Energie, a.s.

Zvažujete, jak naložit s Vaší budoucí kariérou? V tom případě byste rozhodně měli věnovat pozornost i doktorskému studiu na Fakultě mezinárodních vztahů, které Vám nabízí zajímavé perspektivy a možnosti dalšího rozvoje.

Pokračování Vašeho akademického života v prezenční formě studia v některém z doktorských studijních programů FMV je velmi zajímavou alternativou. Jde o cestu, která je určena zejména pro opravdové zájemce o další studium, výzkum nebo akademickou kariéru.

Podcast o doktorském studiu

Studijní cesta nemusí končit magistrem! Jaké jsou možnosti doktorského studia na FMV? Poslechněte si podcast s proděkankou pro vědu a doktorské studium, doc. Radkou Drulákovou.

• Podcast o doktorském studiu

Doktorské studium a jeho rozvoj patří mezi klíčové priority fakulty, takže vedení fakulty je připraveno do něj výrazně investovat tak, aby motivovaní a pracovití studenti měli zajištěny dobré podmínky již od počátku studia. Vedle pravidelného měsíčního stipendia jsou k dispozici také mimořádná stipendia, stipendia na zahraniční cesty na prestižní konference, motivační systémy na podporu vědecké práce na jednotlivých katedrách, programy na podporu tzv. post-doců vytvářející atraktivní platové podmínky, stáže na prestižních zahraničních univerzitách atp. Vedle materiálních podmínek lze za velkou výhodu doktorského studia považovat také mimořádnou pestrost, flexibilitu a tvůrčí hodnotu práce v akademickém prostředí, které se mohou v delší životní perspektivě ukázat jako nedocenitelné.

Všechny doktorské programy lze studovat také v anglickém jazyce. Více informací zde.

Nabízené programy doktorského studia

Zaujaly Vás naše programy? Přečtěte si více o přijímacím řízení.

• Přijímací řízení