Navazující magisterské studium

Fakulta mezinárodních vztahů  I  VŠE v Praze  I  Kontakty měníme na vztahy

Mezinárodní zkušenosti jsou nejvíc! Studuj na FMV VŠE v Praze a získej velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru!

 • Stáže v zahraničí
 • Studijní výjezdy
 • Experti z praxe ve výuce
 • Předměty v cizích jazycích
 • Komunita a studentské kluby

Studenti magisterských programů na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE nadále prohloubí znalosti získané během bakalářského studia. Díky odborně zaměřeným předmětům, možnosti vybrat si vedlejší specializaci a příležitosti získat zkušenosti a dovednosti na výměnných pobytech i stážích po celém světě jsou absolventi připraveni na úspěšný start kariéry nejen v mezinárodních firmách a institucích.

Proč studovat na FMV?

 1. Studiem na FMV získáš velmi kvalitní a mezinárodně uznatelné vzdělání, kterým nastartuješ svoji kariéru

 2. Kromě studia odborných předmětů budeš pracovat i na svých jazykových dovednostech – každý absolvent studia ovládá na výborné úrovni alespoň dva světové jazyky

 3. FMV Ti nabízí jedinečné možnosti studia v zahraničí. Naší snahou je, aby semestr na partnerské škole zažil každý, tedy i Ty

 4. Kromě studijního pobytu můžeš v zahraničí i pracovat v rámci stáže – ta se Ti navíc uzná jako plnohodnotná část studia

 5. Všichni naši absolventi nastartují úspěšnou kariéru – podívej se sekce Absolventi na ty, které můžeš znát

 6. Můžeš studovat na fakultě, která patří mírou internacionalizace mezi nejlepší v českém i evropském srovnání

 7. V rámci navazujícího magisterského studia si můžeš vybrat z řady atraktivních vedlejších specializací, pomocí kterých můžeš získat specifické znalosti a dovednosti

 8. Na FMV nebudeš osamocen/á – na začátku studia Ti zkušenější spolužáci pomůžou s adaptací na vysoké škole a můžeš se zapojit do aktivit mnoha studentských organizací, zejména studentských klubů FMV nebo studentského PR týmu

 9. Budeš studovat v Praze, v srdci Evropy a jednom z nejkrásnějších měst na světě

Semestr v zahraničí

Fakulta mezinárodních vztahů klade velký důraz na internacionalizaci svých studentů. Ti tak mohou vyjet na zahraniční studijní pobyt do celého světa na bakalářském i magisterském stupni studia.

Praxe už při studiu

Praktické zkušenosti studentů považujeme za zásadní součást vzdělání a velkou konkurenční výhodu našich absolventů. Z toho důvodu jsou odborné praxe součástí bakalářských i magisterských studijních programů FMV.

Experti v oboru

Na FMV učí opravdoví odborníci, kteří jsou pravidelnými hosty v médiích, řeční na světových konferencích nebo řídí vlastní firmy. Naučíte se tak nejen teorii, ale dozvíte se také, jak to funguje v praxi, ať už od nich, nebo od mnoha hostů z firem a veřejných institucí, kteří tu pravidelně přednáší.

Součástí komunity

Studentský PR tým, studentské kluby, Mentoring program, FMV Kvíz, běhy s děkanem nebo pravidelné semestrální fotosoutěže? FMV je známá svou silnou a spojenou komunitou studentů. U nás se neztratíte, studentský život vás pohltí už od prváku!

Život v Praze

26. nejlepší studentské město světa, česká metropole a místo, které nikdy nespí. Zapojte se do pulzující komunity 130 000 českých a 20 000 zahraničních vysokoškolských studentů. Zažijte to na vlastní kůži!

Kariéra jistá

Dva cizí jazyky, mezinárodní prostředí, orientace v businessu. To vše předurčuje absolventy FMV ke skvělému uplatnění a rychle rostoucí kariéře. Top manažeři a ředitelé firem, majitelé podniků nebo velvyslanci? S námi se vaše ambice nemusí držet při zemi!

Studijní programy:

Jedná se o špičkový program, který Tě připraví na práci v mezinárodním prostředí. Osvojíš si pokročilé znalosti businessu, marketingu, managementu nebo světové ekonomiky a díky předmětům jako Mezinárodní management nebo Právo v mezinárodním obchodě získáš komplexní přehled o podnikání v nadnárodním měřítku.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Práci najdeš především v mezinárodních firmách v oblasti poradenství, marketingu, prodeje, HR či financí – oblast uplatnění bude záviset i na Tebou zvolené profilaci. Uplatníš se také v mnoha mezinárodně orientovaných institucích.

Více o programu

Studium předmětů zaměřených na mezinárodní vztahy, mezinárodní právo i současnou globální situaci Ti poskytne ucelený pohled na tuto oblast a Ty se tak budeš velmi dobře orientovat v celosvětové i evropské politice a souvislostech, které ji ovlivňují.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent tohoto programu najdeš uplatnění jako kariérní diplomat, expert v oblasti mezinárodních vztahů či zaměstnanec v řadě vládních i nevládních mezinárodních organizacích.

Více o programu

Program je vhodný pro zájemce o dynamickou a rozmanitou práci s lidmi, kteří mají zájem o tvůrčí a inovativní přístup v oblasti turismu a hospitality. Je otevřený pro širokou paletu uchazečů a nabízí možnosti pro rozvoj a uplatnění jak mladým absolventům, tak i lidem, kteří se rozhodnou změnit svou kariéru. Důležité je mít vášeň pro tento obor, zájem o různé kultury a schopnost adaptovat se na různé prostředí.

Na výuce se podílí profesionálové z praxe formou zvaných přednášek a besed. Největší praktickou součástí programů jsou stáže a praxe nebo spolupráce na semestrálních projektech či kvalifikačních pracích, které budou subjekty z praxe zadávat. Pro tyto účely je připraven nový předmět Praxe v turismu a hospitality.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Velmi slibné a zajímavé. Existuje stále rostoucí poptávka po odbornících v oblasti turismu a hospitality, a to jak na regionální, tak na globální úrovni. Navíc absolventi se se svou výbavou velmi dobře uplatní i v korporátní praxi.

Více o programu

Pokud se zajímáš o obě tyto oblasti, magisterský program Podnikání a právo je správnou volbou. V oblasti práva se zaměříš na právo obchodní či podnikatelskou etiku a compliance, v oblasti ekonomie pak dále prohloubíš své dosavadní znalosti.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Díky komplexním znalostem z oblasti práva a ekonomie rozšířeným o poznatky z Tebou zvolené vedlejší specializace se uplatníš například ve státní správě, v manažerských pozicích anebo jako podnikový právník.

Více o programu

Pokud chceš v budoucnu spojit kariéru s Evropskou unií, tenhle program je to, co hledáš. V rámci něj se specializuješ na oblast hospodářské politiky EU, podnikání na jejím vnitřním trhu a také na evropskou politickou a právní integraci.

Jaké bude Tvé uplatnění?

Jako absolvent programu se uplatníš v orgánech EU, ve firmách působících na trzích s vlivem Evropské unie či ve státní sféře, a to na výkonných i manažerských pozicích.

Více o programu

International Business – Central European Business Realities a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program was established to address the specificities and characteristics of the Central European business environment within the framework of the increasing trends of globalization. It provides students with a comprehensive business education in the main fields of economics, management, finance, marketing and negotiations.

Students are offered the possibility to fulfil part of their study obligations at one of the Double Degree partner universities.

Více o programu

International and Diplomatic Studies is a two-year (four semesters) full-time Master’s Program taught in English.

The program offers courses in international politics and foreign policy, emphasizing external economic relations. Our students graduate with advanced knowledge of international relations and diplomatic law. We also place importance on ethical and environmental dimensions of decision-making.

The aim of program is to produce highly specialized professionals in the fields of international politics and foreign policy.

Více o programu

Jak vypadá přijímací zkouška?

V rámci přijímacího řízení na Fakultu mezinárodních vztahů absolvuješ test z ekonomie, odborného předmětu a jednoho cizího jazyka. Z každého z nich můžeš dosáhnout maximálně 1000 bodů. Další podrobnosti nalezneš na tomto odkazu.

Co dělají naši absolventi hned po škole?

Michaela Listová

Michaela Listová

Project consultant

Lasvit

„Mám na starosti rozvoj trhu s křišťálovými plastikami na míru v Itálii, Monaku, Švýcarsku a Skandinávii. Když projekt najdu a prodám, řídím následně i samotné jeho designování, výrobu, dopravu a instalaci.“

Ivana Krajčiová

Ivana Krajčiová

Junior Product Manager

L´Oréal

„Starám sa o marketingové kampane a uvedenia nových produktov na trh pre 3 krajiny strednej Európy. Veľmi ma baví to, že pracujem s krásnymi produktami – kozmetikou, a že nové nápady sú tu vítané a realizovateľné!“

Jan Dvořák

Jan Dvořák

Trade Marketing Supervisor
Plzeňský Prazdroj

„Mám na starost aktivity v kanálu ON Trade (restaurace, hospody, …), které mají primárně podpořit prodeje nebo zvýšit hodnotu značku. Jsem zodpovědný za svěřený budget a komplexní přípravu projektů od přípravy až po realizaci a vyhodnocení.“

Petra Řezáčová

Petra Řezáčová

Trainee
ŠKODA AUTO

„Moje práce zahrnuje rotaci na různých odděleních v rámci oblasti prodeje a marketingu, exkurze po celé firmě, organizace CSR aktivit i setkávání Trainees z různych oblastí.“

David Petrbok

David Petrbok

CEO & Founder
Leepa

„Na starosti mám směr a vizi našeho projektu. Budování startupu je velmi dynamický proces, který se mění a vyvíjí. Stále je třeba hledat správnou cestu, která naplní misi start-upu. Nejvíce mne na tom baví právě neustálý tvůrčí proces a jeho validace.“

Tomáš Frenzl

Tomáš Frenzl

Import-Export Manager
Podravka-Lagris

„Nakupuji suroviny pro potravinářskou výrobu – vyjednat co nejlepší cenu v dané kvalitě a termínu. Baví mě obchodovat s partnery napříč světem a zároveň vidět výsledky své práce – když mi pod okna přijede kamion nebo když pak vidím výrobek v obchodě.“

Karolína Preclíková

Karolína Preclíková

Key account manager
Unilever

„Na starosti mám B2B zákazníka, se kterým na každodenní bázi dojednávám promoční akce, listing výrobků a propagaci produktů směrem ke konečnému spotřebiteli. Na mé práci mě baví, že je velmi různorodá a člověk rozvíjí své dovednosti, od analytických až po soft-skills.“

Lucie Balkanská

Lucie Balkanská

Trainee
Evropská centrální banka (Německo)

„Náš tým dohlíží na bezpečné fungování platebních systémů v eurozóně. Pomáhám s tvorbou hodnotících reportů, účastním se konferencí, vytvářím analýzy trhu a spravuji databázi incidentů. Díky množství dalších ad hoc projektů je tato práce velmi různorodá.“

Kde se můžu dozvědět více?