Fakulta v médiích

FMV v médiích

Prorektor Pavel Hnát vystoupil v pořadu Osobnost plus v Českém rozhlase
Prorektor Pavel Hnát vystoupil v pořadu Osobnost plus v Českém rozhlase

Blízký východ očima zahraničního zpravodaje ČT I ČT24

Na FMV přednášel 27. února 2019 Jakub Szántó, televizní reportér a novinář, mimo jiné držitel prestižní Ceny Ferdinanda Peroutky.

Od roku 2013 působil jako stálý zahraniční zpravodaj České televize na Blízkém východě, odkud přinášel ty nejaktuálnější informace, zprostředkovával  dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků i státních převratů a revolucí.

Amerika očima zahraničních zpravodajů  Ι  ČT24

FMV uspořádala ve spolupráci s Českou televizí debatu Amerika očima zahraničních zpravodajů s Michalem Kubalem a Martinem Řezníčkem.

Michal Kubal a Martin Řezníček postupně zastávali post zahraničního zpravodaje ve Washingtonu. S publikem sdíleli své mnohaleté zkušenosti i vzpomínky na působení (nejen) v USA. Debata proběhla 27. března 2018.

Mediální výstupy

Pavel Hnát  Ι  Katedra světové ekonomiky

Prorektor pro pedagogickou činnost a řízení kvality a člen Katedry světové ekonomiky doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D. o ekonomickém i politickém významu Evropy na globální scéně,  budoucnosti Evropské unie a nástupu Asie v čele s Čínou. Jaké jsou příležitosti a hrozby pro české firmy? O tom všem v rozhovoru s hlavní ekonomkou Raiffeisenbank Helenou Horskou.

Jeremy Alan Garlick  I  Středisko mezinárodních studií Jana Masaryka

Vyučující a člen Střediska mezinárodních studií Jana Masaryka Jeremy Alan Garlick M.A., Ph.D., který je specialistou na mezinárodní politiku a diplomacii Číny, komentuje česko-čínské vztahy pro americkou CCTV.