Doktorské studium

„Doktorské studium na FMV VŠE v Praze mi pomohlo ve dvou základních oblastech – hledat skryté souvislosti tam, kde nejsou na první pohled patrné, a ptát se neustále, jestli neexistuje nějaký jiný než konvenční přístup k řešení komplexních problémů. Kombinace těchto dvou věcí mi pomáhá i ve firemní praxi. Dvakrát to platí v odvětvích, která procházejí velkými změnami.“

Ing. Martin Záklasník, Ph.D., předseda představenstva E.ON Energie, a.s.

Zvažujete, jak naložit s Vaší budoucí kariérou? V tom případě byste rozhodně měli věnovat pozornost i doktorskému studiu na Fakultě mezinárodních vztahů, které Vám nabízí zajímavé perspektivy a možnosti dalšího rozvoje.

Pokračování Vašeho akademického života v prezenční formě studia v některém z doktorských studijních programů FMV je velmi zajímavou alternativou. Jde o cestu, která je určena zejména pro opravdové zájemce o další studium, bádání a akademickou kariéru.

Podcast o doktorském studiu

Studijní cesta nemusí končit magistrem! Jaké jsou možnosti doktorského studia na FMV? Poslechněte si podcast s proděkankou pro vědu a doktorské studium, doc. Radkou Drulákovou.

  • Podcast o doktorském studiu

Doktorské studium a jeho rozvoj patří mezi klíčové priority fakulty, takže vedení fakulty je připraveno do něj výrazně investovat tak, aby motivovaní a pracovití studenti měli zajištěny dobré podmínky již od počátku studia. Vedle pravidelného měsíčního stipendia jsou k dispozici také mimořádná stipendia, stipendia na zahraniční cesty na prestižní konference, motivační systémy na podporu vědecké práce na jednotlivých katedrách, programy na podporu tzv. post-doců vytvářející atraktivní platové podmínky, stáže na prestižních zahraničních univerzitách atp. Vedle materiálních podmínek lze za velkou výhodu doktorského studia považovat také mimořádnou pestrost, flexibilitu a tvůrčí hodnotu práce v akademickém prostředí, které se mohou v delší životní perspektivě ukázat jako nedocenitelné.

Všechny doktorské programy lze studovat také v anglickém jazyce. Více informací zde.

Nabízené programy doktorského studia

Přijímací řízení

Zaujaly Vás naše programy? Přečtěte si více o přijímacím řízení.

  • Přijímací řízení