Významní absolventi

Martin Záklasník

Generální ředitel

E.ON

Ve společnosti E.ON pracuje od roku 2016. Předtím působil např. na pozici obchodního ředitele ve společnosti T-Systems, nebo jako vedoucí B2B marketingu a prodeje TOP zákazníkům v T-Mobile.

Vojtěch Benda

Člen bankovní rady

Česká národní banka

Do České národní banky nastoupil v roce 1998. Začínal jako analytik ekonomiky. Poté působil jako senior ekonom v mezinárodním týmu ekonomického výzkumu finanční skupiny ING nebo jako hlavní ekonom ve společnosti BH Securities. Členem bankovní rady je od roku 2016.

Pavel Cyrani

Člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie

ČEZ

Ve Skupině ČEZ působí od roku 2005, postupně řídil útvary controllingu, asset managementu, strategie a obchodu. Kariéru začínal v poradenské firmě McKinsey & Company.

 

Petr Drulák

Velvyslanec ve Francii

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Působil jako vědecký pracovník a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů. V roce 2014 se stal náměstkem a později politickým tajemníkem MZV ČR. Od roku 2017 působí jako český velvyslanec ve Francii. Je autorem řady odborných publikací z oblasti mezinárodní politiky.

Tomáš Hruška

Generální ředitel ČR/SR/HU

L´Oréal

Svou kariéru začínal v oddělení marketingu společnosti L´Oréal v ČR. Poté působil v marketingu a obchodu ve Francii, později ve Švédsku jako ředitel pobočky a v Itálii jako ředitel divize Spotřebitelských výrobků. Od roku 2015 je zpět v České republice ve funkci generálního ředitele L´Oréal pro ČR, SR a Maďarsko.

Robert Chvátal

Generální ředitel

Sazka

Profesní dráhu začal ve firmách Procter & Gamble a Reckitt Benckiser. Vedl marketing v RadioMobilu (později T-Mobile CZ). Stal se ředitelem T-Mobile na Slovensku a poté v Rakousku. Nyní stojí v čele Sazky, je viceprezidentem evropské asociace European Lotteries  a generálním ředitelem mezinárodního holdingu Sazka Group.

Marek Mora

Člen bankovní rady

Česká národní banka

Členem bankovní rady je od roku 2017. Předtím působil v Generálním sekretariátu Rady Evropské unie, nejprve jako ředitel kanceláře generálního tajemníka Rady, a poté jako ředitel pro rozpočet, daně a regionální politiku. Během své kariéry působil také na MŠMT, Úřadu vlády a v Evropské komisi.

Martin Novák

Místopředseda představenstva a ředitel divize finance

ČEZ

Začínal v Price Waterhouse. V nadnárodní firmě ConocoPhilips působil v centrálách v Londýně a Houstonu. V ČEZ je od roku 2006. V roce 2016 byl vyhlášen finančním ředitelem desetiletí.

Daniela Pešková

Členka představenstva zodpovědná za retailové bankovnictví
Česká spořitelna

Nejvýše postavená česká bankéřka působila v manažerských bankovních pozicích v Čechách i v zahraničí. Kariéru zahájila v roce 1997 v české pobočce banky GE, pro kterou pracovala také ve Velké Británii a v Maďarsku. V letech 2004 až 2007 působila ve slovenské centrále Tatrabanky. V České spořitelně je od roku 2007 a od roku 2016 jako členka představenstva.

Tomáš Prouza

Prezident

Svaz obchodu a cestovního ruchu

Začínal jako ekonomický novinář, založil tři úspěšné firmy, byl náměstkem ministra financí i expertem Světové banky na finanční reformy. Čtyři roky pracoval jako státní tajemník pro evropské záležitosti české vlády. Nyní vede druhý největší zaměstnavatelský svaz v ČR.

Diana Rádl Rogerová

Řídící partnerka

Deloitte

V Deloitte pracuje od roku 1996. Zaměřuje se na auditní služby zejména v oblasti finančnictví  a realit. Je členkou Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), auditorkou s licencí Komory auditorů ČR a vlastní profesní kvalifikaci v oblasti IFRS (DipIFR). Českou kancelář vede od roku 2016.

Jiří Sauer

Ředitel auditu

Deloitte

V Deloitte pracuje od roku 2005. Je členem britské Asociace autorizovaných účetních znalců a auditorů (FCCA) a Institutu autorizovaných účetních znalců Anglie a Walesu (ACA), je registrován jako certifikovaný veřejný účetní a auditor (CPA) v USA, je držitelem titulu dipIFR a je zapsán jako statutární auditor v ČR.

Petr Sýkora

Spoluzakladatel
DOBRÝ ANDĚL

V 19 letech založil se svým kamarádem Janem Černým společnost Papirius, kterou později prodali americké firmě Office Depot. Je jedním se spoluzakladatelů nadace DOBRÝ ANDĚL.

Petr Šmíd

Head of Consumer Marketing Central and Eastern Europe

Google

Svou kariéru zahájil v McKinsey & Company. Jako konzultant se 7 let zabýval hlavně marketingem v oblastech bankovnictví a zdravotní péče. Aktivně se věnuje vzdělávání, vede workshopy pro studenty, profesionály, startupy i další podniky. Je členem představenstva neziskové organizace Bátor Tábor.

Jiří Vévoda

Člen představenstva

ČSOB

Od roku 2010 je členem představenstva ČSOB. V současné době je zodpovědný za oblasti financí a investic. Během své kariéry dále působil v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku a také v poradenské firmě McKinsey & Company v roli Associate Partner, kde se specializoval na práci pro klienty v bankovnictví, spotřebitelském financování a pojišťovnictví.

 

Chybí v této sekci někdo zajímavý? Nominujte významného absolventa!

Napište nám na prfmv@vse.cz.