Významní absolventi

Jana Andonegui Sehnalová

Jana Andonegui Sehnalová

CEO
La Française Forum Securities        (Singapur)

Řídí globální tým specializovaný na investice do akcií v oblasti nemovitostí a je členkou dozorčí rady LFFS. Kariéru začala jako finační analytička v European Investors Inc. v New Yorku, poté působila v Citi v New Yorku, Londýně a Hong Kongu. Od roku 2009 pracovala jako portfoliová manažerka u Forum Securities v Londýně a v roce 2012 založila firemní pobočku v Singapuru. Je členem Young Leaders u Milken Institute a mluví osmi jazyky.

Tomáš Braverman

Tomáš Braverman

ex-CEO, Advisor to the Board
Heureka Group

Do roku 2023 šéfoval největšímu nákupnímu rádci a cenovému srovnávači ve střední a východní Evropě Heureka Group. Ve všech devíti zemích Heureka Group dohlížel Tomáš na strategický rozvoj a hladký chod. Od roku 2013 do roku 2017 působil v čele Heureky pro Česko a Slovensko.  Nyní se věnuje consultingu a mentoringu.

Michaela Bauer

Michaela Bauer

Chief Innovation, Digital and Data Officer, členka představenstva
ČSOB

Michaela Bauer je členkou představenstva skupiny ČSOB a do její agendy patří IT, Inovace, Data, Digital, Daily banking a Operations. Michaela je tak jako Chief Innovation, Digital a Operations officer zodpovědná za urychlení digitální transformace skupiny v České republice, konkrétně za vývoj a implementaci virtuální asistentky Kate, digitální aplikace, využití dat a implementaci nové strategie.

Vojtěch Benda

Vojtěch Benda

Hlavní ekonom

ING

Do České národní banky nastoupil v roce 1998. Začínal jako analytik ekonomiky. Poté působil jako senior ekonom v mezinárodním týmu ekonomického výzkumu finanční skupiny ING nebo jako hlavní ekonom ve společnosti BH Securities. Členem bankovní rady byl od roku 2016 do roku 2022. Od roku 2023 působí jako hlavní ekonom ING.

Pavel Cyrani

Pavel Cyrani

Člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie

ČEZ

Ve Skupině ČEZ působí od roku 2005, postupně řídil útvary controllingu, asset managementu, strategie a obchodu. Kariéru začínal v poradenské firmě McKinsey & Company.

 

Petra Freddi

Petra Freddi

Ředitelka rozvoje v Asii a Austrálii
Milken Institute (Singapur)

Pro americký think-tank Milken Institute má na starosti business a program development v Asii a Austrálii. Vytváří program, zodpovídá za fundraising a moderuje panely na investičních konferencích. Již 5 let organizuje Milken Asia Summit. Předtím strávila deset let v investičním bankovnictví v Goldman Sachs and Lehman Brothers v Londýně a ve fondu private equity Apollo Management v Singapuru.

Tomáš Hruška

Tomáš Hruška

Generální ředitel ČR/SR/HU

L´Oréal

Svou kariéru začínal v oddělení marketingu společnosti L´Oréal v ČR. Poté působil v marketingu a obchodu ve Francii, později ve Švédsku jako ředitel pobočky a v Itálii jako ředitel divize Spotřebitelských výrobků. Od roku 2015 je zpět v České republice ve funkci generálního ředitele L´Oréal pro ČR, SR a Maďarsko.

Dita Charanzová

Dita Charanzová

Poslankyně
Evropský parlament

Osm let působila v diplomacii ČR. V roce 2014 se stala poslankyní Evropského parlamentu. Zde působí i jako místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO). Získala řadu ocenění, byla Politico.eu vyhlášena jedním z 41 nejvlivnějších poslanců, opakovaně je zařazována mezi dvacítku nejvlivnějších žen, které „hýbou Bruselem“. V roce 2018 ji český Forbes označil v Top 100 českých nejvlivnějších žen v první desítce.

Jiří Chod

Jiří Chod

Professor
Boston College

Na Carroll School of Management, Boston College přednáší od roku 2005, kdy zakončil doktorát na University of Rochester. Jeho vědecké práce, které byly publikovány v časopisech Operations Research nebo Management Science zasahují do operačního managementu, financí a ekonomie. Jeho poslední práce se týkají finančních inovací založených na blockchain technologii včetně kryptoměn. Je členem redakční rady časopisu Management Science.

Lucie Berger

Lucie Berger

velvyslankyně EU ve Spojených arabských emirátech

Od roku 2006 působí na různých pozicích v institucích EU. Dlouhodobě se věnuje mezinárodní spolupráci, zejména v oblasti udržitelného rozvoje. Podílela se na formulování obchodní politiky s Radou pro spolupráci v Zálivu nebo vzniku strategie v oblasti změny klimatu v regionu Blízkého východu a severní Afriky. Dále se podílela na vyjednávání Pařížské dohody o změně klimatu a také dohody v rámci OSN v Ženevě v různých ekonomických oblastech včetně digitální agendy, energetiky, dopravy a průmyslových práv. Od října 2023 je velvyslankyní EU ve Spojených arabských emirátech.

Robert Chvátal

Robert Chvátal

Generální ředitel

Sazka

Profesní dráhu začal ve firmách Procter & Gamble a Reckitt Benckiser. Vedl marketing v RadioMobilu (později T-Mobile CZ). Stal se ředitelem T-Mobile na Slovensku a poté v Rakousku. Nyní stojí v čele Sazky, je viceprezidentem evropské asociace European Lotteries  a generálním ředitelem mezinárodního holdingu Sazka Group.

Petra Kutnarová

Petra Kutnarová

spolumajitelka a CFO

DEK

Ve skupině DEK působí od jejího vzniku. Jejím hlavním úkolem jsou akvizice, rozvoj prodejní sítě a správní podpora dceřiných firem. Věnuje mnoho pozornosti tomu, aby DEK fungoval štíhle a efektivně.

Marek Mora

Marek Mora

Náměstek ministra financí

Ministerstvo financí

Po jeho pětiletém působení v bankovní radě ČNB mezi lety 2017 a 2023 se přesunul na pozici náměstka ministra financí. Předtím působil v Generálním sekretariátu Rady Evropské unie, nejprve jako ředitel kanceláře generálního tajemníka Rady, a poté jako ředitel pro rozpočet, daně a regionální politiku. Během své kariéry působil také na MŠMT, Úřadu vlády a v Evropské komisi.

Aleš Mydlář

Aleš Mydlář

Výkonný ředitel
J.P. Morgan (Londýn)

Do americké investiční banky J.P. Morgan nastoupil ještě při studiu v roce 2004 a pracoval na různých pozicích v odděleních fůzí a akvizic, akciových kapitálových trhů a syndikací. Nyní působí jako výkonný ředitel v evropském týmu dluhového a akvizičního financování v Londýně. Před nástupem do J.P. Morgan pracoval, rovněž při studiu, jako redaktor ekonomického týdeníku Euro.

Jitka Němečková

Jitka Němečková


Provident Financial

Do oblasti komunikací pronikla jako redaktorka týdeníku Marketing&Media vydavatelství Economia. Komunikačním strategiím se nadále věnovala jako ředitelka v reklamní agentuře Remmark a výzkumné CEEC Research. Poté pracovala jako manažerka komunikace ve společnostech Spolana a Unipetrol a odpovídala za komunikaci v Plzeňském Prazdroji. Je Mluvčí roku 2018 a leadrem Nejlepšího PR týmu roku 2020.

Martin Novák

Martin Novák

Místopředseda představenstva a ředitel divize finance

ČEZ

Začínal v Price Waterhouse. V nadnárodní firmě ConocoPhilips působil v centrálách v Londýně a Houstonu. V ČEZ je od roku 2006. V roce 2016 byl vyhlášen finančním ředitelem desetiletí.

Ondřej Obluk

Ondřej Obluk

CEO
Ogilvy

Většinu své kariéry v reklamě je věrný společnosti Ogilvy, kde působil v dceřiných společnostech rmg:connect, BBK Advertising a Ogilvy& Mather. Je členem prezidia Asociace komunikačních agentur. Vyučuje předmět Komerční marketing na FSV Univerzity Karlovy. Je člen správní rady Nadace Leontinka.

Miloš Olík

Miloš Olík

Předseda / Partner
International Chamber of Commerce CZ / ROWAN LEGAL

Partnerem a vedoucím oddělení řešení sporů v advokátní kanceláři ROWAN LEGAL je od roku 2006. Ve své praxi se zaměřuje na mezinárodní obchodní arbitráže a investiční spory. Působí rovněž jako rozhodce a mediátor. Od roku 2019 byl zvolen do funkce předsedy českého Národního výboru Mezinárodní obchodní komory (ICC).

Daniela Pešková

Daniela Pešková

Členka představenstva zodpovědná za retailové bankovnictví
Česká spořitelna

Nejvýše postavená česká bankéřka působila v manažerských bankovních pozicích v Čechách i v zahraničí. Kariéru zahájila v roce 1997 v české pobočce banky GE, pro kterou pracovala také ve Velké Británii a v Maďarsku. V letech 2004 až 2007 působila ve slovenské centrále Tatrabanky. V České spořitelně je od roku 2007 a od roku 2016 jako členka představenstva.

Marek Prach

Marek Prach

Ředitel pro plánování a logistiku
Plzeňský Prazdroj

Před příchodem do Prazdroje v roce 2003 působil jako projektový manažer v pražské kanceláři poradenské firmy McKinsey & Co. V Prazdroji prošel různými pozicemi v oblasti strategie, nákupu, plánování a logistiky. Nyní je členem výkonného vedení.

Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Prezident

Svaz obchodu a cestovního ruchu

Začínal jako ekonomický novinář, založil tři úspěšné firmy, byl náměstkem ministra financí i expertem Světové banky na finanční reformy. Čtyři roky pracoval jako státní tajemník pro evropské záležitosti české vlády. Nyní vede druhý největší zaměstnavatelský svaz v ČR.

Jan Radil

Jan Radil

Generální ředitel
Hilti

Od svého nástupu v roce 2003 prošel v Hilti různými rolemi až k pozici generálního ředitele. Začínal jako obchodník, nyní řídí 6 zemí ve střední a východní Evropě. Radost mu v práci přináší rozvoj lidí a vytváření nadšených zákazníků. Pravidelně přednáší na VŠE studentům programu CEMS, ve volném čase jej můžete potkat třeba s hokejkou na ledě.

Diana Rádl Rogerová

Diana Rádl Rogerová

Partnerka

Behind Inventions

Od roku 1996 pracovala v Deloitte. Českou kancelář vedla od roku 2016 do roku 2023. Zaměřuje se na auditní služby zejména v oblasti finančnictví  a realit. Je členkou Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), auditorkou s licencí Komory auditorů ČR a vlastní profesní kvalifikaci v oblasti IFRS (DipIFR).

Jiří Sauer

Jiří Sauer

Partner

Deloitte

V Deloitte pracuje od roku 2005. Je členem britské Asociace autorizovaných účetních znalců a auditorů (FCCA) a Institutu autorizovaných účetních znalců Anglie a Walesu (ACA), je registrován jako certifikovaný veřejný účetní a auditor (CPA) v USA, je držitelem titulu dipIFR a je zapsán jako statutární auditor v ČR.

Dita Stejskalová

Dita Stejskalová

Managing Director PR & Influence
Ogilvy

Svou profesní dráhu spojila se značkou Ogilvy a s oborem PR a strategických komunikací. Řídila Asociaci PR agentur APRA, nyní je členkou její Etické a smírčí komise. Působí ve správní radě NF Neuron a Nadace BONA. Byla u zrodu mentoring programu Odyssey pro ženy v businessu a Prague Leadership Institute. Zasedá také v porotě Ocenění českých podnikatelek.

Petr Sýkora

Petr Sýkora

Spoluzakladatel
DOBRÝ ANDĚL

V 19 letech založil se svým kamarádem Janem Černým společnost Papirius, kterou později prodali americké firmě Office Depot. Je jedním se spoluzakladatelů nadace DOBRÝ ANDĚL.

Petr Šmíd

Petr Šmíd

Head of Consumer Marketing Central and Eastern Europe

Google

Svou kariéru zahájil v McKinsey & Company. Jako konzultant se 7 let zabýval hlavně marketingem v oblastech bankovnictví a zdravotní péče. Aktivně se věnuje vzdělávání, vede workshopy pro studenty, profesionály, startupy i další podniky. Je členem představenstva neziskové organizace Bátor Tábor.

Jiří Vévoda

Jiří Vévoda

Člen představenstva

ČSOB

Od roku 2010 je členem představenstva ČSOB. V současné době je zodpovědný za oblasti financí a investic. Během své kariéry dále působil v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku a také v poradenské firmě McKinsey & Company v roli Associate Partner, kde se specializoval na práci pro klienty v bankovnictví, spotřebitelském financování a pojišťovnictví.

Martin Záklasník

Martin Záklasník

bývalý generální ředitel

E.ON

Ve společnosti E.ON pracoval od roku 2016. Předtím působil např. na pozici obchodního ředitele ve společnosti T-Systems, nebo jako vedoucí B2B marketingu a prodeje TOP zákazníkům v T-Mobile.

 

Chybí v této sekci někdo zajímavý? Nominujte významného absolventa!

Napište nám na prfmv@vse.cz.