Studenti 1. ročníku

I v roce 2021 proběhne zápis do studia elektronicky. Videozáznam z informační schůzky pro přijaté studenty z předloňského roku (20. června 2019) si můžete v případě zájmu prohlédnout zde.

Co udělat jako první?

 1. Vyzvedni si heslo do InSIS – studijního a informačního systému školy. Po přijetí do studia ho najdeš ve své elektronické přihlášce a po pár dnech ho změň na takové, které budeš nadále používat. Podrobný návod FMV je zde.

 2. Seznam se se všemi službami, které škola nabízí, a nastav si wifi, elektronickou poštu a další služby. Podívej se, kdo je tvá studijní referentka a kde sídlí tvoje fakulty. Všechny informace pro své studium najdeš vždy zde. Na zatáčku ti se vším pomůže tahle stránka a speciální sekce intranetu FMV.

 3. Připrav si rozvrh pro první semestr a měj oči otevřené. Fakulta mezinárodních vztahů a Vysoká škola ekonomická v Praze nabízejí spoustu příležitostí, jak se něco naučit, poznat skvělé lidi a spojit se s odborníky z praxe. Vše je ale hlavně na tobě! 😉

Manuál prváka FMV

Přímo pro nové studenty Fakulty mezinárodních vztahů připravili naši současní studenti přehledné manuály prváka v PDF. Hlavní manuál je hlavně pro bakaláře, ale užitečné věci tam najdou i magistři. Pro magistry pak slouží speciální dodatek o věcech, které platí jen pro ně:

Orientaci ve studijním systému InSIS ti během celého studia usnadní:

 • Manuál prváka FMV
 • Manuál prváka FMV
 • Manuál prváka FMV

Informace pro studenty prvních ročníků

Specifické informace pro prváky bakalářského studia

Specifické informace pro prváky magisterského studia

 

Důležité termíny:

 • Registrace předmětů končí 31. srpna 2021.
 • Seznamovací kurz studentů bakalářského studia se koná na Seči ve dnech 8. – 10. září 2021.
 • Imatrikulace studentů bakalářského studia se konají ve středu 16. září 2021.
 • Výuka začíná v pondělí 20. září 2021.

Studijní předpisy

Nejpřesnější informace ohledně práv a povinností studenta, strategické dokumenty fakulty i konkrétní termíny v průběhu akademického roku naleznete ve studijních a dalších předpisech fakulty. Věnujte pozornost několika základním dokumentům, které určují podmínky vašeho studia. Někdy se může hodit i samotný zákon o vysokých školách, kterým se studium na veřejné vysoké škole řídí.

 • Studijní předpisy