Na FMV přednášel argentinský velvyslanec v kurzech španělštiny

V pondělí 12. dubna vedl online hodinu na FMV kromě francouzského velvyslance také velvyslanec argentinský.

Velvyslanec Argentiny v ČR Roberto Salafia přednášel studentům kurzů španělského jazyka především o zóně volného obchodu Mercosur u příležitosti 30. výročí jejího založení.

Mezi tématy figurovala historie Mercosuru, podmínky přijetí závazné pro každou kandidátskou zemi či současné obchodní vztahy se zbytkem světa. Studenti se také dozvěděli, ve kterých expandujících oborech by mohli jednou jako budoucí podnikatelé se zeměmi Mercosuru obchodovat,“ doplňuje PhDr. Ludmila MlýnkováKatedry románských jazyků.

Prezentaci argentinského velvyslance si ve španělštině vyslechla téměř stovka studentů.

Na FMV přednášel argentinský velvyslanec v kurzech španělštiny