SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.

Členové Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti se ve dnech 5. až 8. března 2020 zúčastnili čtyřdenního pobytu v belgickém Bruselu. Cílem cesty bylo především poznávání institucí Evropské unie, funkcí jednotlivých zastoupení České republiky sídlících v Bruselu a pobytem v zahraničí také zažít kulturu jiné Evropské země.

První den pobytu studenti strávili na Stálém zastoupení České republiky při Evropské unii, kde je pan velvyslanec Jakub Dürr seznámil s činností zastoupení. Stále zastoupení ČR při EU je hlavním koordinačním úřadem, který zajišťuje obousměrnou komunikaci mezi EU a institucemi ČR a hájí zájmy ČR při EU.

Kromě toho studenti navštívili i House of European History, což je muzeum prezentující společnou historii evropského kontinentu i historii Evropské unie. Součástí plánu byla také prohlídka samotného „Hemicycle“, kde se konají zasedání poslanců Evropského parlamentu v Bruselu, ale kvůli současné situaci návštěva nebyla realizovatelná. Nicméně, studentům byla umožněna návštěva Parlamentaria, návštěvnického centra Evropského parlamentu, které informuje o funkcích a fungování jednotlivých evropských institucí. Kromě vzdělávání měl studentský klub možnost poznávat samotný Brusel a historické město Bruggy, a také tradiční belgickou kuchyni, přičemž nesměly chybět ani belgické wafle.

Jak celou cestu členové Skoku hodnotí?

Byly to čtyři dny plné informací, během kterých jsme se naučili mnoho nového, ale zároveň jsme měli příležitost se lépe poznat a posílit vztahy v našem spolku.“

SKOK navštívil instituce EU v Bruselu. Studenty přijal velvyslanec Jakub Dürr.