Přihlášky do doktorského programu Obchodní a mezinárodní hospodářské právo jsou otevřeny až do 17. 7.

Pro akademický rok 2020/2021 je možné podávat přihlášky do doktorského studijního programu Obchodní a mezinárodní hospodářské právo až do 17. července 2020. Přijímací zkouška proběhne 10. září 2020.

Cílem doktorského studijního programu Obchodní a mezinárodní hospodářské právo je poskytnout studentům hlubší znalosti z obchodního práva a z právních disciplín úzce souvisejících s problematikou mezinárodních i vnitrostátních podnikatelských vztahů.

Mezi hlavní předměty programu patří Obchodní právo, Právo obchodních korporací, Mezinárodní, evropské a srovnávací právo, Hospodářské a obchodní právo EU, Soutěžní právo a Právo duševního vlastnictví.

Uchazeči o studium tohoto studijního programu mohou být nejen právníci, ale i absolventi vysokých škol s ekonomickým, technickým či humanitním zaměřením, pokud budou splňovat podmínky přijímacího řízení, tj. rozsah výuky práva na úrovni magisterského studia FMV VŠE v Praze hlavní specializace Podnikání a právo.

Uplatnění absolventů programu je především ve vědecko-výzkumné sféře, v mezinárodních, politických a obchodních vztazích, u českých i zahraničních podnikatelských útvarů a také ve státní správě či v orgánech EU.

Hlavní důraz je kladen na zpracování disertační práce, která by měla odrážet specializaci doktoranda (obchodní korporace, závazky při podnikání, právo duševního vlastnictví, soutěžní právo, ochrana spotřebitele, insolvence, právo EU, finanční aspekty, mezinárodní právo hospodářské aj.), na samostatnost a kvalitu jejího zpracování (samostudium, odborná praxe, orientace v zahraničních pramenech) a na úspěšnou obhajobu navržených přístupů a závěrů.

Více informací o přijímacím řízení do doktorského studia.