PF2024! Jaký byl rok 2023 na FMV?

Podívejme se společně, co přinesl rok 2023 na Fakultě mezinárodních vztahů.

FMV zaznamenala nárůst zájmu o studium, s rekordním počtem přihlášek na bakalářské a magisterské programy. Studenti se aktivně zapojili do mezinárodních praxí a stáží a vyjeli na prestižní zahraniční univerzity. Fakulta nabídla širokou škálu kurzů od renomovaných hostujících profesorů a katedry uspořádala v rámci inovačního týdne velké množství zajímavých a inspirativních akcí. Vědecká činnost a publikační úspěchy fakulty jsou rovněž na vysoké úrovni, což dokládají významné projekty a publikace. Fakulta se také věnovala rozvoji studentských mentoringových programů a komunikaci s veřejností prostřednictvím moderních platforem jako je fakultní podcast a sociální média.

…více než dva tisíce uchazečů podalo přihlášku do bakalářského studia na FMV

Neustále roste zájem o studium na FMV. K 30. dubnu 2023 byly uzavřeny přihlášky na bakalářské a navazující magisterské studium. Jen na bakalářské studium jsme přijali více než 2 tisíce přihlášek ke studiu. Celkově byl zájem o studium na naší fakultě – měřeno počtem přihlášek do bakalářského a navazujícího magisterského studia – za poslední roky rekordní.

…studentů absolvovalo praxe a stáže v Česku i v zahraničí

Na pracovní stáži bylo v roce 2023 celkem 95 studentů, z toho 54 stáží bylo v zahraničí. Nejvíce se na pracovní stáž vyjíždělo do Düsseldorfu a Chicaga. Mimo Evropu se také vyjíždělo do Kanady, Peru, Vietnamu, Indonésie, Egypta, Mexika, Maroka, Chile, Jižní Afriky a do Nového Zélandu.

…studentů vyjelo na zahraniční studijní pobyt

Díky velké podpoře mobilit se studenti fakulty dostanou do celého světa na špičkové univerzity. V roce 2023 vyjeli třeba do USA, Brazílie, Jižní Korey, Japonska, Kanady, Německa, Francie nebo Španělska.

…kurzů hostujících profesorů

FMV pro studenty VŠE zorganizovala celkem 55 kurzů hostujících profesorů. Spolupracující akademici z celého světa mohli našim studentům předat cenné znalosti a dovednosti v intenzivních kurzech.

… FMV uspořádala více než 100 akcí pro studenty v rámci #innoweek

Inovační týden obohatil „běžnou“ výuku o nové formy vzdělávání. FMV kladla důraz zejména na prohloubení spolupráce s praxí formou přednášek externistů, exkurzí nebo třeba i soutěže v řešení případové studie. Zde je ohlédnutí za zimním semestrem.

…kurzů vyučovala FMV v cizích jazycích

FMV nabídla studentům VŠE i přijíždějícím výměnným studentům více než 200 klasických semestrálních kurzů vyučovaných v jiném než českém jazyce. To nás řadí k lídrům internacionalizace celé VŠE.

…řešených významných vědeckých projektů

Fakulta zaznamenala mimořádný úspěch a v roce 2023 řešila celkem 7 projektů GAČR. Velkým úspěchem je získání prestižního grantu z programu Horizon Europe na téma European Hub for Contemporary China.

…článků s impakt faktorem v prvním a druhém kvartilu Web of Science

Odborné publikace akademiků z FMV se letos dostaly do prvních dvou kvartilů v časopisech z databáze Web of Science. V roce 2023 publikovali akademičtí pracovníci a doktorandi FMV celou řadu výstupů ve špičkových světových časopisech, z hlediska dosahování excelence jde o jeden z nejúspěšnějších roků. Kvalita publikační činnosti byla oceněna také v rámci tradiční Ceny rektora VŠE v kategoriích odborný článek a publikační činnost studentů doktorského studia. FMV a její katedry uspořádaly v letošním roce také několik odborných konferencí. Jednou z nich byla např. FIR Annual Conference 2023.

10 + 5

…naše fakultní mentoring programy slaví výročí

Alumni mentoring program propojuje ambiciózní studenty se zkušenými absolventy FMV. Menteem tak nabízí příležitost rozvíjet se, získávat nové zkušenosti, navázat vztah s profesionálem ve vybraném oboru a připravit se na přechod do praxe. Koná se již popáté. Studentský mentoring je určen pro cílevědomé a motivované studenty prvního ročníku bakalářského studia FMV, kteří mají zájem naplno využít příležitostí, které vysoká škola nabízí. V letošním roce se koná již podesáté!

…fakultní podcast FMV odposlech slaví páté výročí

Již pátým rokem připravuje studentský PR tým podcast FMV odposlech. Stejně jako v letech minulých přivítal velmi zajímavé hosty jak z řad studentu a vyučujících, tak i externistů.

…fakultní propagační video

Po delší době příprav se podařilo natočit nové promo video FMV. Pustit si jej můžete na webu fakulty. Určitě se Vám bude líbit!

…sledujících má v letošním roce fakultní Instagram.

Děkujeme, že s námi prožíváte úspěchy studentů i pedagogů, promoce nebo studentské akce! A těšíme se na další akademické zážitky v roce 2024!

PF2024! Jaký byl rok 2023 na FMV?