Jakub Jedlinský z FMV v médiích ke krachu burzy FTX: Co se stane se světem kryptoměn?

Mgr. Ing. Jakub Jedlinský Ph.D je odborným asistentem Katedry mezinárodních ekonomických vztahů a jako jeden z předních českých expertů na kryptoměny byl pozván do pořadu Rozstřel deníku Idnes.cz, do vysílání rádia Radiožurnál a odpovídal i na dotazy serveru Kurzy.cz, který se dotazoval osobností českého světa kryptoměn.

Jakub Jedlinský byl 11. listopadu 2022 hostem podvečerního vysílání Radiožurnálu, přičemž jedním z probíraných témat celého večera bylo i téma krachu FTX, jedné z největších burzovních trhů kryptoměn na světě. Situaci krachu burzy, kolem které byl celý rozhovor vystavěn, pan doktor v rozhovoru krátce sumarizoval a posléze odpověděl na dotazy jako: Jaké dopady na trh s kryptoměnami bude mít krach burzy FTX – už teď padá bitcoin či ethereum? Jak velká rána je krach burzy pro důvěru v celý  byznys kryptoměn? Rozhovor si můžete poslechnout zde.

V pořadu Rozstřel internetové televize Idnes.tv z 21. listopadu 2022 se doktor Jedlinský vyjádřil obsáhleji i k tématu regulace obchodu s kryptoměnami. Regulace kryptoměn se podle něj nyní velmi diskutuje a chystá se zpřísnění, ale není to tak, že by bylo regulací málo – spíše jsme na ně příliš spoléhali. Mělo by se podle něj více dbát na to, zda burzy mají pro kryptoměny opravdu plné krytí v dolarové či jiné měně:

„Díky této situaci si více naučíme dávat pozor na podvodníky. Kryptoměny zdaleka nejsou mrtvé. Krach burzy neznamená konec celého krypta.“

Rozhovor si můžete přečíst nebo poslechnout zde.

V rámci dotazníku serveru Kurzy.cz odpovídal pan doktor na dvě otázky: Změní krach FTX svět kryptoměn a jak? Zabránila by krachu burzy regulace? Odpovědi na obě otázky si můžete přečíst zde.

Sledujte naše stránky, aby vám neunikla žádná další reportáž se členy naší fakulty. Panu doktorovi děkujeme za reprezentaci v médiích!