Podnikání a právo – magisterské studium

Pokud se zajímáš o obě tyto oblasti, magisterský program Podnikání a právo je správnou volbou. V oblasti práva se zaměříš na právo obchodní či podnikatelskou etiku a compliance, v oblasti ekonomie pak dále prohloubíš své dosavadní znalosti.

Díky komplexním znalostem z oblasti práva a ekonomie rozšířeným o poznatky z Tebou zvolené vedlejší specializace se uplatníš například ve státní správě, v manažerských pozicích anebo jako podnikový právník.

Quick facts

Podnikání a právo I Studium

Zajímá Tě o programu více? Podívej se na rozhovor s naší absolventkou Lucií a zjisti, jaké pro ni studium bylo.

Hlavní kurzy, které budeš studovat

Podnikání a právo I Kurzy

Na jaké předměty se u nás můžeš těšit? Podívej se třeba na krátké video ke kurzu Podnikatelská etika a compliance pod vedením Ing. Lucie Andreisové, Ph.D., který je jedním z povinných předmětů hlavní specializace.

Jaký budu mít rozvrh?

Zajímá Tě, jaký budeš mít rozvrh? Na vzorový rozvrh se můžeš podívat tady. Velkou výhodou studia na FMV ale je, že si od dalších semestrů tvoříš rozvrh sám! Můžeš tedy mít výuku celý týden, ale třeba taky jenom tři dny. Nebo pouze odpoledne. V tomto nabízíme studentům velkou míru flexibility a odpovědnosti.

Studijní plán pro celé magisterské studium si můžeš prohlédnout zde. Zjistíš tak, jaké kurzy budeš studovat během následujících dvou let.

Podnikání a právo I Praktické zkušenosti

V programu se můžeš setkat také s profesionály z právní praxe, kteří si studiem u nás rozšiřují znalosti (nejen) z ekonomie a podnikání. A studovat při práci? To je také možné, hlavně díky flexibilnímu rozvrhu a večerním přednáškám.

Co všechno Ti nabízíme?

Studium v zahraničí

Jelikož jsme Fakulta mezinárodních vztahů, chceme, abys získal autentickou mezinárodní zkušenost. Jedná se o nenahraditelnou zkušenost, která Tě obohatí na celý život a získáš významnou konkurenční výhodu na pracovním trhu.

Praxe a stáže

Kromě studia v zahraničí je pro nás podstatná i zkušenost z reálného světa. Proto nabízíme systém stáží, který je plně integrovaný do studia. Po několik týdnů či celý semestr nechodíš na přednášky, ale místo toho získáváš znalosti a dovednosti ve firmě či instituci. Jedná se o nenahraditelnou zkušenost, která Tě obohatí na celý život a získáš významnou konkurenční výhodu na pracovním trhu.

Vedlejší specializace

Smyslem vedlejší specializace je rozšíření kvalifikace podle vlastní volby, a to díky bloku vysoce specializovaných předmětů.

Jak vypadá přijímací zkouška?

V rámci přijímacího řízení na Fakultu mezinárodních vztahů absolvuješ test z ekonomie, odborného předmětu a jednoho cizího jazyka. Z každého z nich můžeš dosáhnout maximálně 1000 bodů. Další podrobnosti nalezneš na tomto odkazu.

Kde se můžu dozvědět více?

Zaujal Tě náš program?

Stačí jen kliknout níže a podat si přihlášku!

  • Zaujal Tě náš program?