Týden inovací ve výuce: program jazykových kateder na FMV

31. října
4. listopadu
2022

„Proč VŠE přistoupila k #innoweek? Především proto, že rigidní forma výuky 13 týdnů v řadě za sebou vždy v pravidelném dni a čase v dostatečné míře nepodněcuje (resp. zcela znemožňuje) nové možnosti výuky a interakce,“ říká proděkan pro pedagogiku Mgr. Ing. Daniel Houska, Ph.D.

„#Innoweek sice zůstává stále plně integrován do výukové části semestru (bude probíhat vždy v 7. týdnu výuky), nicméně výuka bude probíhat jinou formou a umožní se studentům i vyučujícím ze zajetí „nepružného“ rozvrhu alespoň na chvíli vymanit a zažít výuku jinak. Tento krok jde také ruku v ruce s blended learning – méně učit (myšleno tradičním způsobem), zato naučit více (díky jiným metodám výuky a její modernizaci),“ doplňuje proděkan.

Přinášíme Vám výběr akcí, které byste neměli zmeškat. FMV pro Vás nachystala více než 70 akcí, nejvíce na celé VŠE!

Všechny akce kateder FMV i s odkazy na registrace (pokud jsou vyžadované) najdete v seznamu #innoweek na intranetu pro studenty FMV. Všechny akce VŠE najdete také v kalendáři na intranetu VŠE pro studenty.

Katedra anglického jazyka

Writing a CV in English for the International Job Market

Writing a CV for a recent or upcoming university graduate can be an overwhelming experience, especially for someone with minimal work experience.
/3. 11. ve 13:00 – SB 306/

Mock C1 Advanced Cambridge exam (CAE) - speaking

Are you preparing to take the C1 Advanced Cambridge exam? Register for a mock speaking part and get feedback on your performance from authorised Cambridge examiners.
/1. 11. ve 12:00 – SB 111/

How to write a cover letter in English

Are you going to apply for a job? Well, you’ll be asked to write a cover letter to accompany your application. In this lecture, you will learn how to write a cover letter that will make you a successful candidate for your dream job.
/1. 11. v 10:30 – NB 456/

Developing an argument and structuring an essay in English

This lecture will help you to structure your essays properly, develop a compelling argument or substantiate the argument with enough evidence.
/3. 11. v 11:00 – SB 308/

Všechny akce katedry i s odkazy na registrace (pokud jsou vyžadované) najdete v seznamu #innoweek na intranetu pro studenty FMV. Všechny akce VŠE najdete také v kalendáři na intranetu VŠE pro studenty.

Katedra německého jazyka

Diskussionsrunde

Debata na různá aktuální (a kontroverzní) témata (úroveň B2/C1)
/31. 10. v 9:15 a 11:00 – RB 106/

Besuch der deutschen Botschaft

Návštěva velvyslanectví SRN (vhodné především pro studenty vedlejší specializace KNJ)
/2. 11. ve 13:00 – mimo VŠE/

Erasmus v zemi německého jazyka

Setkání v německém jazyce s absolventkami a absolventy Erasmu v zemi NJ, např. na téma: univerzita, studované předměty, způsob výuky, zkoušky, studium n NJ, mezikulturní rozdíly, život na koleji atd.
/3. 11. v 9:15 – RB 109/

Katedra románských jazyků

Relaciones Comerciales ESPAÑA - REPÚBLICA CHECA

Přednáška a diskuse s hostem / Conferencia y debate con el invitado: Jaime Alcaide Arranz, Consejero económico y comercial, Oficina económica y comercial de España en República checa
/3. 11. ve 12:45 – RB 212/

Workshop neziskové organizace LA FRESQUE DU CLIMAT: klimatické změny a ochrana životního prostředí

Jde o interaktivní akci organizovanou neziskovou organizací LA FRESQUE DU CLIMAT, studenti si budou povídat o změně klimatu a hrát si ve skupině s kartami….ve francouzštině.
/3. 11. v 8:30 – RB 112, RB 114/

Speak Dating FRENCH / ITALIAN - MEET and CHAT

Přijďte se pobavit s kolegy ve francouzštině a italštině, seznamte se s dalšími českými, zahraničními/exchange studenty! Nebojte, nikdo vám nebude stát za zády a opravovat chyby, vždy to bude rozhovor mezi čtyřma očima…, než zazní gong a posunete se o židli dál.
/3. 11. v 11:00 – Atrium Rajské budovy/

Speak Dating SPANISH / PORTUGUESE - MEET and CHAT

Seznam se a popovídej si ve svém oblíbeném cizím jazyce! Volná konverzace na každodenní témata ve SP / PORT pro české i zahraniční/Exchange studenty (všechny úrovně) + malá ochutnávka: ukázka základních obratů pro začátečníky.
/3. 11. ve 14:30 – Atrium Rajské budovy/

Katedra slovanských jazyků

Play and learn!

Interactive offline meeting. Learn Czech by playing language and board games in Czech language.
/2. 11. ve 12:45/

Speak Czech or Die! – Prague Reality Survival Game

You will practice your Czech language skills, learn how to commute within the city, read maps and find various places and objects related to Czech culture.
/any day of Innoweek after 10AM – NB257/

Herní odpoledne s ruštinou

Přijďte si zahrát jazykové a deskové hry pro rozšíření slovní zásoby a zlepšení komunikačních dovednosti v RJ.
/2. 11. ve 12:45/

Jazyk ulice

Interaktivní workshop od jednoho z nejlepších lektorů RJ jako cizího jazyka – autora učebnic, youtube kanálu, autorských kurzů pro vyučující a studenty.
/3. 11. v 15:00/

Pro přehled o akcích sledujte sociální sítě #fmvvse! Informace najdete i na intranetu VŠE pro studenty.