Novinka na VŠE: V půlce semestru čeká studenty #innoweek. FMV připravila přes 70 akcí.

Zimní semestr 2022 začal již tradičně prezenčně, přesto ve svém průběhu představí studentům i některé netradiční změny. Jednou, a možná největší z nich, je zavedení tzv. Inovačního týdne, který má poprvé proběhnout v polovině semestru, v sedmém týdnu.

Cílem Týdne inovací je:

1. Modernizovat dosavadní formy výuky.

2. Podpořit interakci mezi studenty.

3. Podpořit zavádění Learning Management Systému (LMS) na VŠE.

Nová položka v harmonogramu akademického roku dostojí svému názvu „inovační“, zcela se totiž odchýlí od dosud zajetých výukových metod, které VŠE v Praze používá. Od pondělí do pátku během 7. týdne nebude probíhat výuka obvyklým způsobem podle časů rozvrhových akcí, které si studenti volí vždy před začátkem výukových týdnů. Každý předmět bude mít tak příležitost využít časové možnosti podle svých potřeb.

Studenti se budou moci účastnit prezenčních akcí a přednášek v předem avizovaném čase na nejrůznější témata související s výukou, nebo budou plnit úkoly zadané konkrétním vyučujícím, většinou v jiný než obvyklý čas původních přednášek a cvičení.

Program

S ohledem na velký počet plánovaných akcí pro Vás FMV připravila jejich interaktivní zobrazení. Kliknutím na odkaz #innoweek FMV se dostanete na základní zobrazení, kde jsou akce seskupené na základě jazyka. Kliknutím na políčko v pravém horním rohu zobrazení (Zobrazení dle jazyka akce) můžete zobrazení změnit. Připravili jsme pro Vás tato zobrazení:

• Všechny akce
  • Zobrazení po katedrách (můžete filtrovat dle organizující katedry)
  • Zobrazení dle stupně studia
  • Určeno pro konkrétní kurz (filtr akcí, které jsou určeny pouze konkrétním kurzům)
  • Určeno pro všechny zájemce (filtr akcí, které jsou určeny buď všem studentům, nebo primárně (ale ne pouze) vybraným kurzům)
  • Kalendář akcí #innoweek

Seznam všech akcí napříč fakultami pak najdete v Kalendáři VŠE.

FMV pro vás přiravila více než 70 akcí!

Máme pro vás malou ochutnávku:

Přednáška velvyslance Japonska

Přednáška japonského velvyslance na téma japonský inovační systém. (KMEV)

Prezentace BCG Technologické trendy a jejich dopad na pracovní trh

Přednáška a prezentace studie Boston Consulting Group s Josefem Müllerem, Aspen Insititute a Janem Siudou, MyFoodPlace. (KMEV)

How to write a cover letter in English

Are you going to apply for a job? In this lecture, you will learn how to write a cover letter that will make you a successful candidate for your dream job. (KAJ)

Exkurze v logistickém centru Potravinové banky

Exkurze ve skladu potravinové banky a poté diskuse s představiteli o potravinových bankách a spolupráci s retailem. (KMP)

UN Model

Nahlédněte do diplomacie a procvičte si argumentační dovednosti v modelu OSN! Chcete být členem Rady bezpečnosti nebo výboru Valného shromáždění? Přijďte si to zkusit nanečisto. (KMSD)

Workshop vystupování na veřejnosti

Tělo a hlas jsou nástroje, které používáme každodenně, aniž bychom jim věnovali příliš pozornosti. Přitom právě neverbální signály z velké části rozhodují o tom, jestli nás lidé pochopí a jestli nás vůbec budou chtít poslouchat. (KMSD)

Exkurze Energeticky soběstačná obec Kněžice

Chcete se potkat se starostou, který má většího podnikatelského ducha než leckterý podnikatel? Navštivte místo, kde ceny tepla před nadcházející zimou nemusí občany vůbec trápit! (KPEP)

Goethe Zertifikat C1 - Sprechen

Simulace ústní části zkoušky mezinárodně uznávaného jazykového certifikátu. (KNJ)

Speak Dating French/Italien

Volná konverzace na každodenní témata ve FR / IT pro české i zahraniční/Exchange studenty (všechny úrovně) a malá ochutnávka: ukázka základních obratů pro začátečníky. (KROJ)

Herní odpoledne s ruštinou

Přijďte si zahrát jazykové a deskové hry pro rozšíření slovní zásoby a zlepšení komunikačních dovednosti v RJ. (KSJ)

INNOV8

8 inovačních inspirací od hostů Katedry cestovního ruchu-naši hosté věří, že to nejlepší teprve přijde. Ve své profesi se neobejdou bez cestování. Inovace jsou součástí jejich DNA. Hosté: Senta Čermáková, Chief Innovation Officer at Deloitte nebo Taťána le Moigne, Managing Director at Google. (KCR)

Make willpower your friend

Zjistěte, jak hladce dosáhnout toho, co potřebujete/chcete pomocí své přirozené síly vůle. Workshop vám může usnadnit dosažení vašich osobních a studijních i pracovních cílů. (KMP)

a více než 60 dalších! Projděte si celý seznam!

…a sledujte web a sociální sítě #fmvvse pro další informace o nadcházejících akcích!