Veronika Mokrejšová z FMV zabodovala ve finále soutěže Český vševěd!

Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D., členka Katedry mezinárodního podnikání, vyhrála třetí místo v národním kole soutěže Český vševěd  a stala se tak třetí popularizátorkou vědy v ČR 2022. Veronika reprezentovala nejen svou fakultu – Fakultu mezinárodních vztahů – ale celou Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Noc vědců, která probíhá každoročně koncem září, má za úkol představit vědce a vědecká pracoviště a přiblížit vědu široké veřejnosti. Letos přišli její organizátoři s novinkou a vyhlásili soutěž o nejlepšího popularizátora/popularizátorku české vědy 2022. Finále soutěže Český Vševěd proběhlo v úterý 13. 9. 2022 v brněnském kině Scala. Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D. z Katedry mezinárodního podnikání v něm představila téma plýtvání potravinami a přivezla si zlatý vlas děda Vševěda za krásné třetí místo.

Veronice gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

A jak celou soutěž vnímá sama popularizátorka vědy Ing. Veronika Mokrejšová?

Veronika Mokrejšová problematiku plýtvání potravinami představila již dříve na VědaFestu a v rámci Noci vědců 2021 na VŠE.

František Mach, Eva Bílková a Veronika Mokrejšová