FMV se představí na festivalu vědy s problematikou plýtvání potravinami /22.6./

VědaFest (dříve Festival vědy) již desátým rokem přibližuje široké veřejnosti vědu, její rozmanité podoby a využití v každodenní praxi. Letošní ročník se koná offline 22. června v Dejvicích. VŠE na něm budou reprezentovat dvě fakulty. Jejich expozice a aktivity se ponesou v duchu motta Data v koši.

FMV budou na Vědafestu reprezentovat zástupci Katedry mezinárodního podnikání a věnovat se budou problematice plýtvání potravinami. Základním tématem příspěvku bude rozlišování data minimální trvanlivosti a data spotřeby. Mnoho lidí totiž neví, že po ukončení data minimální trvanlivosti je možné (po provedení senzorického testu – zrak, čich, chuť) potravinu ještě konzumovat.

Návštěvníci budou moci zhlédnout k tomuto tématu krátké video a procvičit si rozlišování data minimální trvanlivosti a spotřebujte do na speciálním „pexesu“. Nebude chybět také výstavka porovnávající „prošlé“ a „neprošlé“ potraviny s minimálním datem trvanlivosti a oblíbený koš demonstrující týdenní potravinový odpad průměrné české rodiny. Tématu se na FMV dlouhodobě věnuje tým ve složení Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D., Ing. Mgr. Tomáš Sadílek, Ph.D., Ing. Alena Filipová, Ph.D. a Ing. Jiří Zeman, Ph.D.

VědaFest je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který má za cíl popularizovat vědu. Je určen dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Loni se akce konala prezenčně i online, v roce 2020 pouze online. V roce 2019 se na ploše u Vítězného náměstí v pražských Dejvicích představilo 115 expozic, které zhlédlo během jednoho dne 18 000 návštěvníků.

Podrobnosti o akci jsou k dispozici na Facebooku VědaFest a webových stránkách vedafest.cz.

FMV se představí na festivalu vědy s problematikou plýtvání potravinami /22.6./