Týden inovací ve výuce: program odborných kateder na FMV

31. října
4. listopadu
2022

Inovační týden má především obohatit „běžnou“ výuku o nové formy vzdělávání. FMV bude přitom klást důraz zejména na prohloubení spolupráce s praxí formou přednášek externistů, exkurzí nebo třeba i soutěže v řešení případové studie,“ říká děkan FMV doc. Josef Taušer.

„Dále nabídneme řadu rozmanitých workshopů zaměřených na rozvoj různých kompetencí studentů. Významné budou rovněž individuální konzultace týmových projektů i speciální kurzy na aplikaci výzkumných metod pro kvalifikační práce atp. Inovační týden je potřeba chápat jako příležitost, nikoliv povinnost. Je to inovativní možnost pro všechny si něco vyzkoušet a posunout se v osobnostním rozvoji,“ doplňuje děkan FMV.

Přinášíme Vám výběr akcí, které byste neměli zmeškat. FMV pro Vás nachystala více než 70 akcí, nejvíce na celé VŠE!

Všechny akce kateder FMV i s odkazy na registrace (pokud jsou vyžadované) najdete v seznamu #innoweek na intranetu pro studenty FMV. Všechny akce VŠE najdete také v kalendáři na intranetu VŠE pro studenty.

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů

Přednáška velvyslance Japonska

Přednáška seznámí s japonským inovačním systémem. Proč je tak úspěšný? A v čem tkví jeho specifika?
/31.10. v 11:00 – Vencovského aula/

Technologické trendy a jejich dopad na pracovní trh

Přednáška a prezentace studie Boston Consulting Group s hosty Josefem Müllerem, Aspen Insititute a Janem Siudou, MyFoodPlace.
/2.11. v 10:00 – RB101/

Exkurze a přednáška ČSOB

Dnešní klient nechodí do kamenné banky, ani nehledá jejich stránky. Jak přesto banky získávájí své zákazníky? Jak k tomu využívají nové technologie?
/3.11. ve 13:00 – ČSOB/

Storytelling - přednáška a workshopy

Jak přitáhnout pozornost publika při prezentaci dat, jak motivovat váš tým, zkrátit schůze? O tom je data storytelling, neboli mluvení v příbězích.
/31.10. ve 13:00 – Vencovského aula/

Všechny akce katedry i s odkazy na registrace (pokud jsou vyžadované) najdete v seznamu #innoweek na intranetu pro studenty FMV. Všechny akce najdete také v kalendáři na intranetu VŠE pro studenty.

Katedra mezinárodního podnikání

Make willpower your friend

Zjistěte, jak hladce dosáhnout toho, co potřebujete pomocí své přirozené síly vůle. Workshop vám může usnadnit dosažení vašich osobních a studijních i pracovních cílů.
/3.11. v 9:00 – NB472/

Business within Cross-Cultural Environment: Chinese Culture and Business

Interaktivní přednáška o specifikách podnikání v mezikulturním prostředí – čínská kultura a podnikání.
/3.11. v 11:00 – NB A/

Manažerské zkušenosti s vedením lidí napříč kontinenty

Zkušená manažerka se s vámi podělí o své zkušenosti z vedení lidí v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.
/1.11. v 10:30 v NB A/

Innovation and Design Thinking

Interaktivní workshop vás naučí dívat se na problémy z jiné perspektivy.
/3.11. ve 13:30 – NB470/

Katedra mezinárodních studií a diplomacie

Public Speaking 1.0

Neverbální signály, které vysíláme, z velké části rozhodují o tom, jestli nás posluchači pochopí a jestli nás vůbec budou chtít poslouchat. Na praktickém školení si vyzkoušíte, jak s nimi zacházet efektivně.
/4.11. v 10:00, NB469/

Kulatý stůl: Energetika EU a geopolitika

Změny ve světových a evropských energetických strukturách se v tomto roce střetly s hlubokými geopolitickými otřesy reprezentovanými mimo jiné ruskou invazí na Ukrajinu.
Přijďte diskutovat s předními českými odborníky!
/2.11. v 15:30 – NB459/

Diskusní fórum Ekonomická diplomacie

Diskusní fórum se zaměřuje na aktuální problémy a výzvy ekonomické diplomacie. Jak může ekonomická diplomacie reagovat na aktuální dění ve světě, jak může pomoci českým exportérům a investorům? Jak se může podílet na řešení globálních problémů?
/31.10. 14:30 – SB126/

Model OSN/UN model

Nahlédněte do diplomacie a procvičte si argumentační dovednosti v modelu OSN! Chcete být členem Rady bezpečnosti nebo výboru Valného shromáždění? Přijďte si to zkusit nanečisto.
/1. a 3.11. v 9:00 – NB C/

Katedra podnikového a evropského práva

Workshop k řešení sporů mediací

Lektorka provede studenty základními principy a technikami mediace. Studenti budou mít možnost vyzkoušet si vybrané mediační techniky v praxi.
/2.11. v 16:15 – SB309/

Exkurze Energeticky soběstačná obec Kněžice

Chcete se potkat se starostou, který má většího podnikatelského ducha než leckterý podnikatel? Chcete navštívit místo, kde ceny tepla před nadcházející zimou nemusí občany vůbec trápit?
/1.11. 9:00, mimo VŠE/

Katedra cestovního ruchu

INNOV8

8 inovačních inspirací od hostů našich hostů. Ve své profesi se neobejdou bez cestování. Inovace jsou součástí jejich DNA.
/1.11. v 9:00 – Rektorský salonek Akademického klubu/

Pro přehled o akcích sledujte sociální sítě #fmvvse! Informace najdete i na intranetu VŠE pro studenty.

Zobrazit více informací