Rohlik.cz podpoří studenty z Ukrajiny na FMV

Rohlík se rozhodl podpořit ukrajinské studenty studující na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nabídne jim nákup na Rohlik.cz v hodnotě 4 000 Kč každý měsíc. Nákup zboží poskytne až 50 ukrajinským studentům, a to do odvolání.

Olin Novák, CEO Rohlik.cz, uvedl: „S VŠE máme navázanou dlouhodobou spolupráci. Pravidelně na škole přednášíme a snažíme se tak získat nové talenty do našich řad. Když jsme se dozvěděli, že ukrajinští studenti jsou nyní kvůli válce ve finanční nejistotě a často nemají na jídlo, rozhodli jsme se jim pomoci.“

Na Vysoké škole ekonomické v Praze studuje více než 500 Ukrajinců. Mnozí z nich se od začátku války ocitli v situaci, kdy ze dne na den ztratili finanční podporu od svých rodičů. Doc. Josef Taušer, děkan FMV VŠE, dodává: „Naše ukrajinské studenty podporujeme a již v březnu jsme na jednorázových stipendiích vyplatili z fakultních prostředků těm nejpostiženějším více než milion korun. Nicméně dlouhodobě náklady na jejich život v ČR nedokážeme pokrýt a jsme proto velmi vděční Rohlíku, že se rozhodl pomoci právě tímto způsobem.“

Rohlik.cz podpoří studenty z Ukrajiny na FMV