Nový docent Petr Janeček převzal jmenovací dekret

V úterý 30. května předal na Vědecké radě VŠE prorektor doc. Pavel Hnát jmenovací dekrety novým docentům. Jedním z nich byl i doc. Ing. Petr Janeček, Ph.D.Katedry cestovního ruchu, který se stal docentem v oboru Mezinárodní ekonomické vztahy s účinností od 1. ledna 2023.

doc. Ing. Petr Janeček, Ph.D.

Vystudoval Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v oboru Ekonomika a management ve specializaci Cestovní ruch. Titul Ph.D. pak získal na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni v roce 2017, kde se zabýval vlivem organizací destinačního managementu na rozvoj podnikatelských aktivit v regionu. Již během doktorského studia vyučoval na ekonomických fakultách ZČU a JČU. Od roku 2022 působí na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE. Věnuje se především tématům spojeným s marketingem a managementem v turismu a především destinacích. Je autorem a spoluautorem několika článků v odborných časopisech, příspěvků na odborných vědeckých konferencích a monografií. Je řešitelem či spoluřešitelem řady projektů zaměřených na výzkum nebo aplikaci poznatků do praxe. Během své praxe přednášel na několika zahraničních univerzitách (např. Faculty of Tourism Studies – TURISTICA, Faculty of Tourism – University of Maribor, University of Zielona Góra). Je členem profesních asociací a sdružení (např. SVECR, AIEST).

Nový docent Petr Janeček převzal jmenovací dekret