Jmenování proděkana pro studijní záležitosti a proděkana pro pedagogiku a rozvoj studijních programů

Od května dochází k rozdělení agendy pedagogiky, o kterou se nově budou starat dva proděkani:

Mgr. Ing. Daniel Houska, Ph.D., proděkan pro studijní záležitosti

• zodpovědný za celkovou péči o studenty a studijní agendu včetně studijního oddělení

Ing. Ondřej Sankot, Ph.D., proděkan pro pedagogiku a rozvoj studijních programů

• zodpovědný za záležitosti spojené s výukou, a to včetně řízení kvality, akreditací a Faculty Development Programu

Pro FMV jsou na prvním místě především studenti. Nechceme, aby rostoucí agenda proděkana pro pedagogiku v souvislosti se zaváděním nových forem výuky, s projekty v oblasti řízení kvality výuky a rozvoje akademických pracovníků atp., byla na úkor kvalitní péče o studenty.

Proto jsme se rozhodli vytvořit samostatnou pozici proděkana pro studijní záležitosti, který bude mít na starosti výhradně studijní záležitosti a rozvoj nových projektů přímo pro studenty, zejména praxe a stáže, podporu studijního oddělení při studiu a rozvoj individuálního přístupu vůči talentovaným studentům.

V oblasti pedagogiky se zaměříme na zvyšování kvality závěrečných prací, rozvoj celoživotního vzdělávání a zavádění „Moodle“ do výuky. Organizační změnu vnímáme jako logický vývoj, který je v souladu s přístupem nejlepších tuzemských i zahraničních univerzit, na nichž běžně existují rovněž dvě oddělené pozice,“ uvádí děkan FMV doc. Josef Taušer.

Mgr. Ing. Daniel Houska, Ph.D.

Je absolventem Masarykovy univerzity (Ekonomicko-správní a Právnické fakulty) a FMV VŠE. Působí jako člen Platformy pro udržitelné financování Evropské komise, rozhodce obchodních a mezinárodních obchodních arbitráží u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře, člen odborných sekcí při Hospodářské komoře (Legislativa a Životní prostředí) a mimo VŠE přednáší též na Komoře auditorů. Zaměřuje se zejména na oblast ESG, sustainable finance, smluvní alokace rizik a obchodních smluv.

Ing. Ondřej Sankot, Ph.D.

Je odborným asistentem na Katedře mezinárodních ekonomických vztahů, kde vede semináře v předmětech Světová ekonomika, Mezinárodní ekonomie, a předmět Hospodářská a měnová unie a finanční trhy EU. Absolvoval post doktorskou stáž na Vídeňském institutu pro mezinárodní ekonomická studia. Zaměřuje se na průmyslovou politiku a jako člen řešitelského týmu se podílel na projektech pro CzechInvest a MPO.