Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů? I o tom je High School Business Challenge SKOKu!

V sobotu 20. 3. 2021 měli studenti možnost zúčastnit se workshopu pořádaného společností Deutsche Boerse Group na téma „Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů“. Přednáška proběhla v rámci Regionálního kola 7. ročníku High School Business Challenge, kterou spolupořádá SKOK.

Tématem provedla Ing. Adéla Komendová, která zastává pozici senior recruiter v Deutsche Boerse Group. Ve společnosti působí již přes 6 let. V recruitingu má bohaté zkušenosti, kterými studenty obohatila.

Workshop byl velice přínosný, díky němu mohli účastníci nahlédnout pod pokličku náborářů a dozvědět se potřebné informace, které jim pomohou při cestě za svým vysněným povoláním. Jeho prostřednictvím se více seznámili s činností samotné Deutsche Boerse. Paní Adéla studentům přiblížila, jak probíhá náborové řízení v této společnosti, jaké typy výběru jsou zde aplikovány a jakou strukturu pohovoru mohou při ucházení se o pozici očekávat.

Dle jejích slov: „Štěstí přeje připraveným.“ Proto je před pohovorem zásadní se ujistit, že přesně víme, o jakou společnost se jedná a máme představu, co pozice, o jakou se ucházíme, obnáší. Představila také často kladené otázky, na které by se měl každý uchazeč o zaměstnání připravit.

Dle této profesionálky v oboru je pro úspěch u pohovoru klíčových 5 zlatých pravidel, kterými jsou vyjádření pozornosti, oční kontakt, úsměv, adekvátní stisk ruky a prezentování svého jména. Mimo jiné také zdůraznila, jak vekou roli hraje při pohovoru body language a první dojem. Věděli jste, že pouhých 7 vteřin může zásadně ovlivnit, jak se bude vztah s daným člověkem vyvíjet?

U pohovoru je důležité ukázat motivaci k práci, znát svou hodnotu a velmi přínosné je připravit si otázky týkající se dané pozice. Za zmínku stojí důležitost zrcadlení, které nám pomůže být na stejné vlně jako daný recruiter. Velmi zajímavé byly také postřehy, jak odhalit skrytého lháře.

Paní Adéla dala posluchačům řadu užitečných rad, a to nejen do profesního, ale i do osobního života. Jménem studentů děkujeme za možnost zúčastnit se přínosného workshopu!