Daniel Houska bude od 1. dubna novým proděkanem pro pedagogiku

Novým proděkanem pro pedagogickou činnost na FMV bude Mgr. Ing. Daniel Houska, Ph.D., který od 1. dubna 2022 nahradí stávajícího proděkana doc. Ing. Pavla Hnáta, Ph.D. Docent Pavel Hnát se přesune na pozici prorektora do nového týmu docenta Petra Dvořáka, který nastoupí do funkce rektora VŠE v Praze. FMV bude mít v novém vedení VŠE dvojnásobné zastoupení, neboť na pozici prorektorky pro zahraniční vztahy se po dvou funkčních obdobích ve funkci rektorky vrací prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Daniel Houska přichází z pozice odborného asistenta na Katedře podnikového a evropského práva. Dosud též působil v recyklačním průmyslu – byl členem globálního projektu „Sustainability Initiative“ zodpovědným za oblast sustainable finance pro mateřskou společnost působící na hongkongské burze, vedl mezinárodní tým odborníků při realizaci jedné ze strategických investic a byl jmenován členem odborných komisí na Ministerstvu životního prostředí a Hospodářské komoře. Od svého založení zastává pozici šerpy v poradním sboru Evropské komise pro otázky udržitelného financování (Platform on Sustainable Finance). Má též několikaleté zkušenosti ze seniorních rolí ve společnostech EY (assurance) a PwC (M&A poradenství).

CV

Daniel Houska vystudoval dva programy na Masarykově univerzitě (Ekonomika a management a Právo a právní věda). Doktorát na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze obhájil v programu Mezinárodní ekonomické vztahy.

Těšíme se na spolupráci!