Daniel Houska z FMV byl opakovaně zvolen členem představenstva Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRIC)

Tento týden proběhlo v Bruselu valné shromáždění Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRIC), na kterém byl Mgr. Ing. Daniel Houska, Ph.D., člen Katedry podnikového a evropského práva FMV VŠE, zvolen členem představenstva a tajemníkem konfederace. Svoji kandidaturu obhájil opakovaně, čímž stvrdil předchozí velice úspěšné působení mezi vedoucími představiteli EuRIC.

„Téma cirkulární ekonomiky je pro Fakultu mezinárodních vztahů významné a projevuje se v celé řadě studijních programů a předmětů FMV, jejichž součástí a výstupem z učení je udržitelnost a akcent na dlouhodobé důsledky ekonomické aktivity,“ doplňuje děkan fakulty doc. Josef Taušer.

EuRIC je členem:

• Platform on Sustainable Finance (Member)
  • Support to Circular Economy Financing Expert Group of the European Commission (in charge of the sub-working group on incentives for the circular economy)
  • Business at OECD (BIAC)
  • Market Access Advisory Committee of the EU (Poradní výbor pro přístup na trh EU – MAAC)
  • Coordination Group of the Circular Economy Stakeholder Platform (Member)
    Regular expert/speaker at TAIEX (Technical Assistance and Information Exchange of the EU), Circular Economy Missions, High Level Conferences of G7 & G20 Environment/COP/etc.
  • JRC/IPPC Bureau (regarding Industrial Emmissions Directive; technical working group member)
  • European Innovation Partnership on raw materials (Steering Committee & Sherpa)
  • Circular Plastics Alliance of the European Commission (thematic coordinator for end-of-life vehicles‘ plastics)
  • CEN/CENELEC (WEEE, ErP, Paper, Plastics, Tyres, Strategic Advisory Body on Environment – Circular Economy, etc.)
  • Ecodesign and Energy Labelling Consultation (EELCF) (Member)
  • Member of Competent Authorities for REACH & CLP (CARACAL) (Type C Member)
  • Accredited stakeholder of ECHA (European Chemicals Agency)
  • Observer of UN Basel & Stockholm Conventions