Známe vítěze národního kola High School Business Challenge!

O víkendu 17. a 18. dubna se uskutečnilo národní kolo High School Business Challenge, mezinárodní business soutěže pro studenty středních škol ve střední a východní Evropě, kterou pořádá SKOK. Národního kola se zúčastnilo 5 nejlepších týmů z České republiky, jejichž úkolem bylo vyřešit dvě případové studie zaměřené na analýzu dat a jejich aplikaci na konkrétní situaci.

Všechny týmy se této výzvy zhostily velmi dobře a představily skvělá řešení. Avšak do mezinárodního kola mohl postoupit pouze jeden. Tím se stali Vygrachanci, kteří budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodním kole High School Business Challenge, jenž se uskuteční ve Varšavě letos v červnu. Vítězný tým z Mendelova gymnázia v Opavě soutěžil ve složení: Jakub Hronek, Veronika Poustková, Lukáš Procházka, Michal Pavlíček a Tomáš Adamec.

V rámci národního kola měli všichni účastníci možnost dozvědět se užitečné informace o vedení týmu v korporátu prostřednictvím workshopu vedeném jedním z porotců, panem Ing. Lukášem Krupkou. Pan Krupka je studentem doktorského studia, jež se zabývá ekonomickými krizemi a jejich vývojem, zejména v Latinské Americe.

Na hodnocení soutěžících se podílel proděkan Fakulty mezinárodních vztahů a člen Katedry mezinárodních ekonomických vztahů, doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D., který se specializuje na nový a komparativní regionalismus a postavení Evropské unie v globální ekonomice, doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D – docent na Katedře mezinárodního podnikání, který se zaměřuje především na branding a retail marketing a Ing. Dominik Proch, který je v současné době v závěrečné fázi doktorského studia se zaměřením na makroekonomický vývoj Indie a Číny a vede semináře v předmětu Světová ekonomika.

Velice nás těší, že všichni soutěžící byli do řešení zapáleni. Vítězům velmi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v mezinárodním kole!

Známe vítěze národního kola High School Business Challenge!