O kryptoměnách na třech konferencích s Jakubem Jedlinským z FMV

Ing. Jakub Jedlinský, Ph.D. z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů FMV VŠE se dlouhodobě věnuje kryptoměnám a

V rámci konference Fintech Roadmap 2022, která se odehrála 22.4. 2022 v prostorách brněnské Mendelovy univerzity, se Jakub Jedlinský účastnil panelové diskuze v samém závěru akce. Společně s Jakubem Vejmolou (autorem Bitcoinoveho kanálu), Kirillem Juranem ze Simple Tax&Law a Janem Krajčou z Bitcoinmatu byla probírána témata týkající se digitálních měn centrálních bank, regulací a budoucnosti kryptoměn v České republice a na Slovensku. Konference byla věnována fintechu obecně, účast na této panelové diskuzi a dotazy na konkrétní detaily jsou ale indikátorem toho, že právě kryptoměny budou v odvětví financí hrát čím dál významnější roli.

V sobotu 7. 5. 2022 se pak v Liberci uskutečnila konference Cryptobyte, která volně navazuje na jednu z největších českých kryptoakcí, ostravský Chaincamp. Jakub Jedlinský se ve své prezentaci zaměřil na principy správné tvorby tokenomik. Důležitost tohoto tématu v očích odborné veřejnosti – zejména s ohledem na krach některých rozšířených kryptoprojektů – roste, čemuž odpovídal i zájem o tuto přednášku.

Celkově lze na těchto konferencích pozorovat stále se zvyšující přehled jejich návštěvníků a vznik nových projektů, které mohou pomoci České republice stát se v následujících letech technologickým a byznysovým leaderem v oblasti kryptoměn.

O víkendu 4. – 5. června 2022 měl Jakub Jedlinský čtyři vystoupení na konferenci UTXO. V diskuzi s Lukášem Kovandou hovořil o fenoménu CBDCs, na panelu s podnikateli a regulátory o projektu korunového stable coinu, v talku s Petrem Lukáčem z HN o tom, jak přežít medvědí trh a na vlastní přednášce o tokenomice, o Stevu Keenovi a o modelování ekonomických jevů.

O kryptoměnách na třech konferencích s Jakubem Jedlinským z FMV