FMV nabízí výuku češtiny pro ukrajinské uprchlíky

Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze aktivně podporuje uprchlíky z Ukrajiny už od začátku ozbrojeného konfliktu. Rozhodla se jim například poskytnout finanční pomoc formou stipendií, zařadit je do kurzů probíhajícího semestru nebo organizovala zapojení dobrovolníků z řad studentů fakulty. VŠE se zaměřila na zajištění ubytování, finanční sbírku pro studenty nebo psychologickou pomoc v rodném jazyce.

Život v cizí zemi bez znalosti místního jazyka ale není jednoduchý. My na FMV si to uvědomujeme, a proto poskytujeme ukrajinským občanům výuku českého jazyka. Pro snadnější soužití s místními obyvateli, posílení sebevědomí, uplatnění na trhu práce a zajištění jejich udržitelné budoucnosti.

Vzdělávací a finanční podpora pro studenty z Ukrajiny je poskytována v rámci projektů MŠMT, Fondů EHP, Norska a ve spolupráci s Nadací B. Němcova (ta poskytla vybraným studentům navíc stipendium ve výši 15 tisíc Kč měsíčně).

Jsme rádi, že můžeme pomoci.

FMV nabízí výuku češtiny pro ukrajinské uprchlíky