VědaFest 2023: FIS a FMV odhalí kořeny vědy /21.6./

Prozkoumejte kořeny vědy na letošním VědaFest 2023, unikátní venkovní vědecké akci pro celou rodinu. I letos se do programu opět zapojí Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta mezinárodních vztahů VŠE v Praze.21. června od 8:30 do 19:30 se prostory pražského Vítězného náměstí (Kulaťáku) a přilehlé Technické ulice promění v zábavnou vědeckou laboratoř.

Letošní téma Kořeny vědy slibuje poutavé zkoumání souvislostí mezi daty, byznysem a vědou. Co o sobě neúmyslně prozrazujeme online? Zástupci Fakulty informatiky a statistiky ukážou, jak rozumně zacházet s osobními daty. Fakulta mezinárodních vztahů odhalí evoluci myšlení o ovoci a zelenině s vadami na kráse a seznámí i s výhodami zavedení metrické soustavy pro obchod a důležitostí znalosti značek.

FMV budou reprezentovat Ing. Veronika Mokrejšová, Ph.D., Ing. Mgr. Tomáš Sadílek, Ph.D., Ing. Jiří Zeman, Ph.D. a Ing. Alena Filipová, Ph.D.Katedry mezinárodního podnikání se třemi tématy:

• Objevte kořeny nesmyslného plýtvání: Jak křivé ovoce a zelenina souvisí s chováním spotřebitele a ovlivňují (ne)plýtvání potravinami
  • Když jde marketing do hloubky: Jsou ve vás loga firem řádně zakořeněna? Ověřte si v našem testu a vyhrajte!
  • Kořeny měření a měření kořenů: Jaká metrika se používala dřív a jak se měří dnes? A jak to souvisí s obchodem?

„Řekneme si o tom, jak se mohlo stát, že v supermarketu je již jen rovná zelenina, a jak nyní proniká zpět ta křivá. Zasoutěžíme si o ceny s poznáváním log a zabývat se budeme také starodávnými metrikami a výhodami harmonizace pro rozvoj obchodu.“

Veronika Mokrejšová, vědkyně a držitelka 3. místa v soutěži Česky Vševěd 2022.

VědaFest, největší venkovní populárně naučná akce v ČR a společný projekt vysokých škol, akademických pracovišť a volnočasových institucí, již od roku 2011 podporuje vášeň pro vědu u všech generací. Nenechte si ujít příležitost objevit kořeny vědy na VědaFest 2023! Navštivte stánek a program, který VŠE organizuje za podpory České spořitelny. Akce je zdarma a registrace není třeba.

Více informací o akci najdete na webu vedafest.cz.

VědaFest 2023: FIS a FMV odhalí kořeny vědy /21.6./