Student IBB reprezentoval Českou republiku na MS v plavání na 10 km, skončil třináctý

Studenti FMV nejsou známí jen pro své akademické úspěchy. V jejich řadách je také spousta talentovaných sportovkyň a sportovců, kteří reprezentují nejen fakultu, ale přímo celou zemi na sportovních mistrovstvích ve svých disciplinách. Jedním z nich je i dálkový plavec Martin Straka, mimo jiné student anglického studijního programu IBB na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Z Mistrovství světa v japonské Fukuace si v plaveckém závodu na 10 km si odvezl neuvěřitelné 13. místo. Desetikilometrovou trasu zaplaval jen o dvě a půl minuty pomaleji než vítěz závodu, německý reprezentant  Florian Wellbrock.

„Závod byl od Martina výborně takticky zvládnutý. Dokáže se velmi dobře pohybovat v balíku. Zvládl i zrychlení pelotonu v půlce závodu a vydržet v prvním balíku, na rozdíl od Ondry Zacha. Celkové třinácté místo je velký úspěch, a pokud jej zopakuje i v únoru v Kataru, kam se dnes kvalifikoval, tak jej uvidíme za rok v Paříži pod pěti kruhy.“

Martinův reprezentační trenér Jan Srb

Celý článek o úspěchu studenta Martina Straky si můžete přečíst zde. Martinovi gratulujeme a přejeme mnoho sil do dalších závodů!