První kolo soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge je tady!

Do prvního kola mezinárodní soutěže High School Business Challenge pro středoškoláky, kterou pořádá SKOK, se přihlásilo téměř 300 studentů z České republiky. Soutěž je vynikající příležitostí pro mladé a nadané žáky, jak otestovat svoje znalosti ze světa businessu a vyzkoušet si práci v týmu.

Účastnící se mohli registrovat buď jako jednotlivci nebo v týmech. Celkem se přihlásilo 72 jednotlivců a přes 60 týmů, které se skládaly v průměru ze 3 až 4 členů. Nejvíce přihlášených jednotlivců pocházelo z Prahy, z Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Přínos a aktuálnost soutěže byla rovněž uznána i záštitami od dvou ministerstev, a to od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí.

High School Business Challenge  I  SKOK

High School Business Challenge je mezinárodní a svého druhu největší business soutěž ve střední a východní Evropě určena pro studenty všech středních škol.

Soutěž je úžasnou příležitostí učit se, sbírat užitečné zkušenosti a setkat se s mladými lidmi z jiných evropských zemí během mezinárodního finále ve Varšavě.

Soutěží se celkem o 6 000 €!

 

Pro koho je soutěž určena?

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určená zejména pro studenty středních škol s všeobecným vzděláním (gymnázia) či zaměřená na podnikání, business, dění ve světě nebo s jakýmkoliv zaměřením na ekonomická témata. Ovšem pokud je někdo zapálený student, tak se může přihlásit z jakékoliv střední školy. Studentům bude stačit základní přehled v ekonomii a tím pádem se do soutěže může přihlásit většina z nich,“ říká Zbyněk Čáp, CFO SKOK.

Proč by se měli studenti středních škol soutěže účastnit?

Proč by se měli studenti středních škol soutěže účastnit?

Studenti získají, kromě finanční odměny, také velké množství důležitých znalostí a zkušeností. Soutěž cílí na rozvoj podnikatelských, ekonomických a business schopností. Zároveň je kladen důraz na schopnost pracovat v týmu. Díky účasti na mezinárodní soutěži budou také rozvíjet své schopnosti v anglickém jazyce. Všechny tyto schopnosti jsou dobré pro získání sebevědomí při zakládání svého podnikání, ale i práci v byznysu samotném. Současně studentům poskytuje možnost zjistit, zdali je pro ně podnikání či práce v byznysu správná cesta. V průběhu soutěže budou získávat množství kontaktů, které se jim může v budoucím kariérním životě velmi hodit,“ doplňuje Marek Lehký, prezident SKOK.

Jaká je pro SKOK spolupráce na mezinárodní úrovni?

Jaká je pro SKOK spolupráce na mezinárodní úrovni?

Spolupráce s Varšavskou univerzitou je pro nás velmi zajímavá a vzrušující, i z toho důvodu, že se jedná o naší první dlouhodobou zahraniční kooperaci. I přes to, že to bude náš první takto velký projekt, nebrání nám to sdílet nadšení a pravou hrdost, že za Českou republiku jsme byli vybráni právě my. Velmi se těšíme na nové výzvy, nabyté zkušenosti a hlavně nadšené a spokojené středoškoláky, kteří se soutěže zúčastní,“ uzavírá Anastázie Lomakina, viceprezidentka SKOK.