Proděkan Daniel Houska vystoupil na mezinárodním finále Ekonomické olympiády

FMV byla partnerem VI. ročníku Ekonomické olympiády, mezinárodní soutěže ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol a která významně přispívá k rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru.

V letošním roce se českého ročníku Ekonomické olympiády zúčastnilo přes 21 000 studentů ze 417 středních škol napříč Českou republikou. Slavnostní národní finále se konalo 21. června 2022 v prostorách Kongresového centra České národní banky v Praze a zúčastnilo se ho 45 nejlepších studentů, kteří postoupili z krajských kol. Mezinárodní finále se konalo 6. – 9. září v budově Maďarské národní banky v Budapešti za účasti pěti nejlépe umístěných studentů z osmi států (viz rozhovor s proděkanem pro pedagogiku níže).

Finále, které tradičně trvá 2 – 4 dny, sestává hned z několika úkolů: V písemném testu měli soutěžící analyzovat výhodnost investicí, dopady zákazu importu ropy či uvalení cenového stropu. Následovala ústní část soutěže, do které ovšem postoupili pouze soutěžící s nejlepšími výsledky z písemné části.

Za Fakultu mezinárodních vztahů se jakožto přednášející účastnil proděkan pro pedagogickou činnost Mgr. Ing. Daniel Houska. Ph.D.

Proděkan Daniel Houska vystoupil na mezinárodním finále Ekonomické olympiády