Nový kurz Dynamické modelování pro reálnější ekonomii

Neváhejte si zapsat nový kurz zaměřený na dynamické modelování a zvýšit tak svou kvalifikačně-konkurenční výhodu!

Kurz bude zaměřen na zkoumání moderní monetární teorie (MMT) pomocí Stock-Flow Consistent (SFC) modelování s využitím open-source softwaru Minsky. Prostřednictvím praktických zkušeností se studenti ponoří do komplexity ekonomických systémů a pochopí pravděpodobnost a nejistotu v ekonomických prognózách a rozhodování. Studenti získají odborné znalosti v oblasti budování systémů, což jim umožní vizualizovat, testovat a kritizovat různé ekonomické scénáře a politiky. Praktické zkušenosti prohloubí tři zahraniční hosté, jež jsou experty ve svém oboru.

Výsledky učení:

• Pochopit a aplikovat principy SFC modelování na reálné ekonomické systémy.
  • Pochopit základní principy a důsledky moderní monetární teorie v současném ekonomickém diskurzu.
    • Historie peněz
    • Realita tvorby Fiat peněz
    • Realita státního dluhu
  • Získání odbornosti ve využívání nástrojů dynamického makroekonomického modelování.
  • Schopnost implementovat modelování Monte Carlo pro pravděpodobnostní analýzu a pochopení nejistoty v ekonomických předpovědích.
  • Navázání na myšlenky nemainstreamových ekonomů a pochopení alternativního modelování

Nový kurz Dynamické modelování pro reálnější ekonomii