Na FMV vystoupí prof. Kobus Jonker z univerzity v Pretorii /10.10./

10. října
2022

V kurzech Katedry mezinárodních ekonomických vztahů vystoupí prof. Kobus Jonker z Tshwane School for Business and Society v Pretorii.

Profesor Jonker uvede přednášku v rámci kurzů 2SE202 Světová ekonomika, 2SE440 Regionální trhy v globální perspektivě, 2SE252 a 2SE272 World Economy v pondělí 10. října od 12:45 ve Vencovského aule na téma Disruptive Technology Business Models for BOP Markets in Africa. Přednáška se zaměří na Disruptive Business Models v Africe, a to zejména z pohledu jihoafrických firem a toho, jaké inovace na tamní trh přinášejí. Na přednášku jsou zváni i studenti mimo kurzy.

Prof. Kobus Jonker je profesorem business strategy, zakladatelem programu MBA na NMMU Business School a bývalým předsedou Business School Partners Network (BSPN). Je konzultantem strategického plánování ve společnostech Standard Bank, Tenneco, Schnellecke, Eberspächer a na ministerstvu spravedlnosti Eastern Cape. Během 13 let představil v různých společnostech  přes 80 workshopů. Má 26 let zkušeností s přednášením studentům MBA programu na úrovni středního a vyššího managementu a je hostujícím profesorem na TH-Nurnberg v Německu. Výzkum a publikace profesora Jonkera zahrnují např. Holistický přístup ke strategickému rozhodování (World Congress on Holistic Management, Austrálie).

Na FMV vystoupí prof. Kobus Jonker z univerzity v Pretorii /10.10./