MZV a FMV Vás zvou na 13. studentskou konferenci o Balkánu v Černínském paláci

Nenechte si ujít příležitost zúčastnit se 13. studentské konference o Balkánu! Uskuteční se 8. října 2020 v Černínském paláci. Konference, kterou založil bývalý ministr zahraničních věcí Jiří Dienstbier starší, se koná s cílem připomenout celoživotní práci odborníků na Balkán a podpořit neustálý zájem a rostoucí odborné znalosti o regionu v České republice, zejména mezi mladými vědci.

Konference se může aktivně zúčastnit vysokoškolský student (bakalář, magistr, doktorand) a vystoupit se svým vlastním odborným příspěvkem v anglickém jazyce na jakékoliv téma týkající se balkánských zemí (např. jejich kultury, politické a ekonomické situace, důležitých historických momentů, regionálních i mezinárodních vztahů).

Nejkvalitnější, nejzajímavější a zároveň odborně nejhodnotnější práce bude odměněna ve výši 15 000,- Kč. Vítězná částka je určena na náhradu nákladů spojených se studijní cestou do některé z balkánských zemí (pokud situace s COVID-19 cestu umožní). Zároveň bude vítězi nabídnuta odborná konzultace redakce odborného časopisu Mezinárodní vztahy.

Jednotlivé práce budou hodnoceny odbornou porotou. V případě zájmu prosíme studenty o zaslání příspěvku do 28. 9. 2020 na e-mailovou adresu (bozkova@iir.cz). Samotný příspěvek/vystoupení na konferenci je nutné koncipovat v rozmezí 10 minut (PPT prezentace je vítaná). Po skončení každé prezentace proběhne krátká diskuze.

Hlavním cílem konference je podpořit odborné znalosti a zájem o Balkán mezi mladší generací. Konference vytváří platformu pro studenty k procvičování prezentačních dovedností v oficiálních prostorách, jako jsou Senát Parlamentu ČR nebo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Účastníci také získají příležitost setkat se s odborníky a dalšími studenty, kteří sdílejí svůj zájem o region, diskutují o svém výzkumu a získávají zpětnou vazbu od odborníků a zkušenějších vědců. Konferenci pořádá Rada pro mezinárodní vztahy, Ústav mezinárodních vztahů a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Více informací najdete na webu nebo Facebooku.

MZV a FMV Vás zvou na 13. studentskou konferenci o Balkánu v Černínském paláci