Kulatý stůl „Státní a diplomatická podpora inovací v prostředí rostoucí mezinárodní konkurence“

Dne 10.04. 2024 se na VŠE v rámci akcí Inovačního týdne, uskutečnil kulatý stůl pod názvem „STÁTNÍ A DIPLOMATICKÁ PODPORA INOVACÍ V PROSTŘEDÍ ROSTOUCÍ MEZINÁRODNÍ KONKURENCE“. Debaty se zúčastnili zástupci státní správy i soukromé sféry, jmenovitě:

• pan Pavel Doleček, náměstek ministryně pro vědu, výzkum a inovace
  • pan Jiří Kozák, náměstek ministra za Ministerstvo zahraničních věcí ČR
  • pan Petr Očko, vrchní ředitel Sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
  • pan Lukáš Martin, ředitel Sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR
  • pan Jiří Kůs, zakladatel a ředitel společnosti NanoSpace
  • pan Richard Kapsa, tajemník a ředitel komunikace společnosti SOTIO Biotech a.s.
  • paní Lenka Uldrijanová, výkonná ředitelka INDRC, z.ú. – globálního vědeckého institutu zabývajícího se výzkumem lidského mozku s využitím ML a AI

Moderátorem diskuze byl pan Jakub Hladík, majitel poradenské společnosti InClaris Consulting.

V úvodu debaty každý z řečníků představil pohled své instituce na oblast inovací, jak jsou inovace v daném sektoru vnímány a jaký význam je jim přisuzován. V průběhu byly dále zmíněny jak úspěšné příklady, tak i možnosti dalšího zlepšení situace. Debata se stala příležitostí pro státní i soukromou sféru sdílet názory na téma inovací i prognózy dalšího vývoje s početným publikem jak z řad studentů, tak i kolegů z VŠE a dalších hostů.

• Autor: PR FMV
  • Vytvořeno: