Jsi studentem střední školy? Přihlaš se do mezinárodní business soutěže High School Business Challenge a získej stipendium na FMV!

Jsi studentem střední školy? Zajímáš se o business sféru? Pak je tato soutěž určená právě pro tebe! High School Business Challange (HSBC) ti pomůže načerpat nové schopnosti, inspirovat tě a poznat výzvy odvětví, a to zdaleka není ještě všechno! Na konci tohoto dobrodružství tě může čekat výhra v hodnotě 6000€!

Hlásit se můžeš ve skupině, ale i jednotlivě. Mezinárodní finále probíhá ve Varšavě, kde si nejlepší týmy z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska porovnají své znalosti!

Fakulta mezinárodních vztahů navíc ocení úspěšně účastníky v případě přijetí ke studiu na FMV mimořádným stipendiem.

Neprošvihni proto svou šanci a přihlas se sám či se svým týmem právě teď!

Registrace: 25.11.2020 – 22.1.2021
Online kolo: 24.1.2021 – 31.1.2021
Krajské kolo: 20.3.2021 – 21.3.2021
Národní kolo: 10.4.2021 – 11.4.2021
Mezinárodní finále: 6.7.2021 – 9.7.2021

Více informací o soutěži a přihlášení nalezneš na na webu a Facebooku soutěže.

High School Business Challenge  I  SKOK

High School Business Challenge je mezinárodní a svého druhu největší business soutěž ve střední a východní Evropě určena pro studenty všech středních škol.

Soutěž je úžasnou příležitostí učit se, sbírat užitečné zkušenosti a setkat se s mladými lidmi z jiných evropských zemí během mezinárodního finále ve Varšavě.

Soutěží se celkem o 6 000 €!

 

Pro koho je soutěž určena?

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určená zejména pro studenty středních škol s všeobecným vzděláním (gymnázia) či zaměřená na podnikání, business, dění ve světě nebo s jakýmkoliv zaměřením na ekonomická témata. Ovšem pokud je někdo zapálený student, tak se může přihlásit z jakékoliv střední školy. Studentům bude stačit základní přehled v ekonomii a tím pádem se do soutěže může přihlásit většina z nich,“ říká Zbyněk Čáp, CFO SKOK.

Proč by se měli studenti středních škol soutěže účastnit?

Proč by se měli studenti středních škol soutěže účastnit?

Studenti získají, kromě finanční odměny, také velké množství důležitých znalostí a zkušeností. Soutěž cílí na rozvoj podnikatelských, ekonomických a business schopností. Zároveň je kladen důraz na schopnost pracovat v týmu. Díky účasti na mezinárodní soutěži budou také rozvíjet své schopnosti v anglickém jazyce. Všechny tyto schopnosti jsou dobré pro získání sebevědomí při zakládání svého podnikání, ale i práci v byznysu samotném. Současně studentům poskytuje možnost zjistit, zdali je pro ně podnikání či práce v byznysu správná cesta. V průběhu soutěže budou získávat množství kontaktů, které se jim může v budoucím kariérním životě velmi hodit,“ doplňuje Marek Lehký, prezident SKOK.

Jaká je pro SKOK spolupráce na mezinárodní úrovni?

Jaká je pro SKOK spolupráce na mezinárodní úrovni?

Spolupráce s Varšavskou univerzitou je pro nás velmi zajímavá a vzrušující, i z toho důvodu, že se jedná o naší první dlouhodobou zahraniční kooperaci. I přes to, že to bude náš první takto velký projekt, nebrání nám to sdílet nadšení a pravou hrdost, že za Českou republiku jsme byli vybráni právě my. Velmi se těšíme na nové výzvy, nabyté zkušenosti a hlavně nadšené a spokojené středoškoláky, kteří se soutěže zúčastní,“ uzavírá Anastázie Lomakina, viceprezidentka SKOK.