Inovace ve vzdělávání: Binance Academy a VŠE představují akreditovaný kurz o digitálních aktivech a blockchainu

Binance Academy, vzdělávací platforma společnosti Binance, oznámila spuštění nových programů akreditovaných univerzitami. Jednou z nich je i Vysoká škola ekonomická v Praze.

Ing. Kareem I. Abdallah a Mgr. Ing. Jakub Jedlinský, Ph.D. z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů FMV připravili pro Binance Academy 4týdenní kurz, Digital Assets and Blockchain Industry. Kurz se zaměřuje na témata jako Bitcoin, průmysl kryptoměn, současný a budoucí stav kryptoměn a využití kryptoměn a jejich dopad na finanční systémy.

Tato iniciativa je součástí širšího úsilí Binance o poskytování kvalitního vzdělání a zdrojů pro komunitu kryptoměn a blockchainu. Programy jsou navrženy tak, aby byly přístupné širokému spektru studentů, od začátečníků po pokročilé, a pokrývají různá témata od základů kryptoměn po složitější koncepty jako je smart contract development a strategie obchodování.

Pro kryptoměnový průmysl je to velký krok, protože to signalizuje rostoucí uznáni a integraci kryptoměn do tradičního vzdělávacího systému.

Mgr. Ing. Jakub Jedlinský, Ph.D.

Ing. Jakub Jedlinský, Ph.D. je odborným asistentem katedry od roku 2016. Disertační práci obhájil na téma Alternativní pohled na měnový systém EU: zkoumání pomocí dynamických SFC modelů. Na katedře vede semináře Mezinárodní ekonomie 2 a přednáší specializované kurzy zaměřené na kryptoměny.

Ing. Kareem I. Abdallah

Ing. Kareem I. Abdallah působí jako odborný asistent na katedře od roku 2023. Ve svém doktorském výzkumu se hlavně zaměřuje na kvantifikaci přirozené úrokové sazby a jejích dlouhodobých determinantů. Na katedře vede semináře Mezinárodní ekonomie I, Mezinárodní ekonomie II, Bitcoin and Blockchain a také Digital Assets and Blockchain.

• Autor: PR FMV
  • Vytvořeno: