FMV vítá nové hostující profesorky
Stanovené moto „mezinárodní v každém aspektu“ Fakulta mezinárodní vztahů naplňuje nejen u výjezdů studentů na partnerské univerzity v zahraničí, ale i v počtech intenzivních kurzů hostujících profesorů.
V akademickém roce 2023/2024 se uskuteční celkem 64 kurzů hostujících profesorů
V týdnu po Velikonocích studenti navštěvovali dva nové intenzivní kurzy: Globální kyberbezpečnost: risk management a governance v propojeném světě – anglicky (2MS430) s Dr. Anithou Chinnasswamy z Aston University z Birminghamu ve Spojeném Království a Regionální obchodní dohody – anglicky (2ME324) s Dr. Katerinou Toshevskou-Trpchevskou z Univerzity sv. Cyrila a Metoděje ze Skopje v Severní Makedonii.
Intenzivní kurzy hostujících profesorů jsou mezi studenty nesmírně populární, že je u nich i trojnásobný převis zájemců nad počtem možných míst. U kurzů hostujících profesorů nejde jen o výuku zahraničních odborníků, kteří často přiblíží reálie země, z níž pocházejí, ale i možnost studentů vyzkoušet si týmovou spolupráci s jinými kulturami.
Anitha Chinnaswamy
má vzdělání v oblasti informatiky a věnuje se výuce a výzkumu kyberbezpečnosti v různých aplikacích. Na Aston Busines School, která je podle různých žebříčků hodnocena mezi 100 nejlepšími ekonomickými školami na světě, a jež je i partnerskou školou VŠE v Praze, je zástupkyní ředitelky Výzkumného centra pro kybernetickou bezpečnost. Kromě VŠE v Praze vyučuje doktorka Chinnasswamy podobný kurz i na IAE Lyon, který je již skoro 30 let partnerskou univerzitou VŠE v Praze.
Katerina Toshevska - Trpchevska
se zaměřuje zejména na problematiku mezinárodního obchodu, WTO, a regionálních a bilaterálních preferenčních obchodních dohod a jejich regulace. Kromě výuky ve státech bývalé Jugoslávie, kde spolupracuje zejména s Univerzitou v Bělehradě, vyučovala i v Portugalsku, Německu a USA a aktivně se účastní seminářů pořádaných při WTO v Ženevě.