FMV je partnerem ALTER EKOnomického fóra 2021 /12.5./

12. května
2021

Pandemie covidu-19 se stala urychlovačem nastartovaných revolučních megatrendů. Svět zítřka a recept na úspěch v něm se i proto budou v mnohém výrazně lišit od toho, na co jsme zvyklí dnes. Úspěšní lídři budou muset napříště myslet na nemyslitelné; a to i proto, aby zvládli transformaci z úspěšných minulých obchodních modelů na budoucí vítěze; k čemuž přispěje také nový přístup k energetice a obecněji zodpovědnosti vůči okolí; přístup, který bude determinován mimo jiné novým rozložením sil v rámci globální ekonomiky.

O výše uvedených a souvisejících tématech budou diskutovat odborníci v rámci jarního ekonomického fóra na téma Kapitalismus (p)o covidu, kterým je FMV partnerem. Na konferenci vystoupí ekonom a filozof Tomáš Sedláček, ekonom John Kay a další významní zástupci businessu a ekonomie. Těšit se můžete na témata jako Kapitalismus 2.1: (Staro)nová pravidla hry, Lesk a bída totální digitalizace aneb Proč se (ne)bát robotů nebo na odpolední praktické workshopy.

Jeden z workshopů, Budoucnost globálního obchodu, moderuje proděkan FMV doc. Pavel Hnát: Narůstající protekcionismus, vypořádání se s novými riziky, zachování sociální a ekologické udržitelnosti a zvyšující se flexibilita v podnikání patří dnes mezi hlavní výzvy v oblasti globálního obchodu. Jako nejvhodnější odpovědi na ně se jeví vhodné zajištění proti rizikům, rozvoj digitalizace a v neposlední řadě zrychlování a zefektivňování procesů a obchodní spolupráce.

Program konference a více informací naleznete zde. Akce proběhne online. Dopolední program je otevřený veřejnosti. Na odpolední je nutná registrace.

 

FMV je partnerem ALTER EKOnomického fóra 2021 /12.5./