FMV a PCB podepsaly memorandum o exkluzivní spolupráci v oblasti kongresového průmyslu

Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a Prague Convention Bureau (PCB) podepsaly memorandum o exkluzivní spolupráci v oblasti kongresového průmyslu.

Tento slavnostní akt se uskutečnil 10. dubna na FMV VŠE a otevírá dveře k novým možnostem pro studenty i profesionály v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví.

Memorandum o spolupráci symbolizuje spojení akademické sféry s praxí v MICE odvětví (z anglického Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) a zavazuje se k podpoře vzdělávání, výzkumu a praktického uplatnění. Tato spolupráce nabízí studentům příležitosti pro stáže, praxi a zapojení do výzkumných projektů přímo ve spolupráci s odborníky z praxe.

Hlavní body spolupráce zahrnují:

  • Výměnné programy a stáže pro studenty: Studenti Fakulty mezinárodních vztahů budou mít přístup k exkluzivním stážím a pracovním příležitostem v kongresovém průmyslu, které jim nabídne PCB a její členské organizace.
  • Společné výzkumné a vzdělávací projekty: Kooperace se zaměří na společný výzkum a vývoj vzdělávacích programů, které reflektují aktuální potřeby a trendy v kongresovém průmyslu.
  • Expertní přednášky a workshopy: Oboroví lídři a experti z PCB budou pravidelně přispívat do vzdělávacího procesu na Fakultě mezinárodních vztahů prostřednictvím hostujících přednášek a workshopů.

Toto partnerství představuje závazek obou institucí k podpoře excelence a inovace v kongresovém průmyslu a slibuje, že bude sloužit jako most mezi teorií a praxí pro studenty, kteří se chystají vstoupit do tohoto vzrušujícího odvětví.


Toto partnerství s Prague Convention Bureau otevírá našim studentům dveře do světa plného možností v kongresovém průmyslu. Jsem pevně přesvědčena, že spolupráce mezi akademickou sférou a předními oborovými představiteli, jako je PCB, je klíčová pro budování silné budoucnosti v tomto odvětví.

Martina Jiránková, děkanka Fakulty mezinárodních vztahů VŠE

Podpora vzdělávání a výchova nových talentů, kteří najdou uplatnění v kongresovém průmyslu je jedním ze strategických cílů PCB, a proto nás velice těší, že dnešním podpisem memoranda stvrzujeme oboustranný zájem významně rozšířit naši dosavadní spolupráci, a to zejména v oblasti stáží pro studenty a společných výzkumných a vzdělávacích projektů.

Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau


Prague Convention Bureau (PCB)

Prague Convention Bureau (PCB)

je neziskovou společností, která byla založena v roce 2008. Organizace působí jako oficiální reprezentant Prahy v oblasti kongresového průmyslu s cílem propagovat hlavní město jako jednu z předních evropských kongresových destinací. Spolu s českými orgány cestovního ruchu, dalšími partnery a členskými subjekty nabízí účinnou pomoc při pořádání konferencí, setkání, seminářů, výstav nebo motivačních akcí v Praze.

 

FMV a PCB podepsaly memorandum o exkluzivní spolupráci v oblasti kongresového průmyslu
  • Autor: PR FMV
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: