Fakulta mezinárodních vztahů uzavřela partnerství se společností Siemens

FMV dlouhodobě pracuje na posilování vazeb se soukromou sférou a neustále hledá partnerství se subjekty, které by přinesly nové poznatky a zkušenosti z praxe do studijních programů, výukového procesu ale i dalších aktivit FMV.

Od letního semestru 2024 rozšiřuje FMV partnerství o další významnou firmu – Siemens, konkrétně s organizací Global Business Services. Tato společnost se řadí mezi lídry v oblasti automatizace, vývoje výzkumu a dodání nejmodernějších služeb a produktů, které lze najít v celé radě oborů, od rychlovlaků přes digitální elektromotory po řídicí systémy s umělou inteligencí a řešení chytrých budov.

Během veletrhu Šance se zástupci společnosti Siemens setkali s fakultami, kde za FMV se účastnil Ondřej Sankot (Proděkan pro pedagogiku a rozvoj) a Jarolím Antal (Corporate Relations Coordinator). Během setkání proběhla velmi bohatá diskuze nad možnostmi další spolupráce, výzvami do budoucna i možného rozšíření spolupráce o oblast smluvního výzkumu a obecně podpory vědy a výzkumu na VŠE.

Spolupráce s firmou Siemens obohatí vybrané studijní programy o expertízu odborníku Siemens a to např. v oblasti rozvoje dovedností, mezikulturní komunikace nebo mentoringu a osobního rozvoje či případových studií.

V letním semestru se odborníci společnosti Siemens na Fakultě mezinárodních vztahů objevili již několikrát. Konkrétně pan Azamat Bodeneyev přednášel na téma Unleashing the Power of Automation & Digitalization in Large Corporations v rámci předmětu 2OP401 Mezinárodní management. Pan Ján Timko se podělil o své znalosti na téma Storytelling – How to tell a story?, v rámci předmětu 2OP524 Komunikační dovednosti manažera.

V rámci Inovačního týdne měli studenti možnost zúčastnit se workshopu Crafting global cooperation within Siemens: Case studies, kde se Zuzana Vojteková, zkušená profesionálka ze Siemens Global Business Services (GBS), podělila o své zkušenosti a zdůraznila důležitost překonávání mezikulturních bariér v komunikaci, a to v rámci virtuálního prostředí.

Fakulta mezinárodních vztahů uzavřela partnerství se společností Siemens
  • Autor: PR FMV