Exchange v Japonsku, stáž v Mexiku: kam studenti FMV vyjeli v roce 2021?

International in every aspect. Tohle heslo razí Fakulta mezinárodních vztahů (nejen) v rámci studia. Díky velké podpoře mobilit – studijních výjezdů i pracovních stáží – se studenti fakulty dostanou do celého světa na špičkové univerzity, do mezinárodních firem nebo veřejných institucí zastupujících Českou republiku v zahraničí.

V roce 2021 vyjelo celkem 313 studentů FMV, z toho 274 studentů na studijní pobyt a 39 studentů na pracovní stáž, za kterou jim byly uznány kredity do studijního plánu. Celkem 153 studentů vyjelo v rámci bakalářského studia a 160 v rámci studia magisterského.

Výjezdy podle zemí

1. Německo

V roce 2021 bylo nejpopulárnější Německo, kam vyjelo celkem 45 studentů, z toho 41 na Erasmus a 4 na pracovní stáž. Na stážích studenti pracovali třeba pro společnost Henkel nebo v CzechTrade Düsseldorf. Mezi školy, které studenti navštívili, patří např. Hochschule Mainz / School of Business, Otto-Friedrich-Universität Bamberg, Universität Mannheim / School of Business nebo Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin.

2. Francie

Druhou nejčastější destinací mobilit našich studentů byla v roce 2021 Francie, kam vyjelo celkem 41 studentů, z toho 37 na studijní pobyt a 4 na pracovní stáž. Studenti pracovali např. ve společnosti Lasvit v Paříži nebo v Českém centru v Paříži. Studovali na školách jako ESC Rennes School of Business, Audencia Business School, Université Jean Moulin Lyon 3, EM Strasbourg Business School nebo Sciences Po Paris.

3. Rakousko

Třetí nejpopulárnější zemí bylo Rakousko, kam vyjelo 26 studentů FMV, 21 na studijní pobyt a 5 na pracovní stáž. Mezi společnosti, kde naši studenti pracovali, patří CzechTrade Vídeň, Henkel CEE nebo Stálá mise České republiky při OSN  ve Vídni. A navštěvovali např. tyto školy: Management Centre Innsbruck, Wirtschaftsuniversität Wien nebo Johannes Kepler Universität Linz.

Studijní pobyty podle univerzit

Na jaké univerzity naši studenti vyjeli v roce 2021 nejčastěji?

1. Management Centre Inssbruck (Rakousko) – 13 studentů

2. Norwegian School of Economics (Norsko) – 8 studentů

3. ESC Rennes School of Business (Francie) – 7 studentů

4. University of Barcelona / Faculty of Economics and Business (Španělsko) – 7 studentů

5. Hochschule Mainz / School of Business (Německo) – 6 studentů

6. Syddansk Universitet / University of Southern Denmark (Dánsko) – Faculty of Business and Social Sciences – 6 studentů

Pracovní stáže podle institucí

Na jaké pracovní stáže a do jakých institucí vyjeli naši studenti v roce 2021 nejčastěji?

1. CzechTrade Düsseldorf (Německo) – 3 studenti

2. Evropský parlament (Belgie) – 3 studenti

3. CzechTrade Paříž (Francie) – 2 studenti

4. Stálá mise ČR při OSN v Ženevě (Švýcarsko) – 2 studenti

5. CzechTrade Mexico City (Mexiko) – 2 studenti

6. Velvyslanectví ČR v Londýně (Velká Británie) – 2 studenti

Nejvzdálenější destinace

Kam studenti FMV vyjeli nejdál do světa?

1. CzechTrade Santiago de Chile (Chile)
  2. Universidad del Pacífico (Peru)

3. Escola de Administração de Empresas de São Paulo da Fundação Getulio Vargas (Brazílie)

4. CzechTrade Mexico City (Mexiko)