Evropská komise jmenovala proděkana Daniela Housku členem Platformy pro udržitelné financování

Evropská komise dnes vybrala členy nové Platformy pro udržitelné financování, jež má za úkol poskytovat rady ohledně vývoje a revize EU Taxonomie pro environmentálně udržitelné ekonomické aktivity, vyhodnocování evropského rámce udržitelného financování a otázek přechodu k udržitelnému hospodářství v EU.

Evropská komise vybrala 28 členů a pět pozorovatelů ze soukromého sektoru na základě jejich odborných znalostí v oblasti životního prostředí a udržitelného financování. Proděkan Daniel Houska byl jmenován z Česka jako jediný zástupce.

Děkan fakulty doc. Josef Taušer ke jmenování proděkana Housky uvádí: „Agenda financování tzv. udržitelných ekonomických činností v EU představuje zásadní proměnu celého finančního sektoru od dob zavedení a zpřísnění dohledových zátěžových testů bank v reakci na finanční krizi. Fakulta tento vývoj reflektuje ve výuce ať už stávajících předmětů, nebo zaváděním nových a snaží se studenty maximálně připravit na budoucí realitu zohledňující otázky udržitelnosti a jejich dopad mj. na ne/možnosti dluhového financování.“

Dialog a úzká spolupráce mezi širokou škálou zúčastněných stran z veřejného i soukromého sektoru budou mít zásadní význam pro dosažení cílů nařízení EU o taxonomii a nakonec i evropského „Green Dealu“ a cílů EU v oblasti klimatu pro roky 2030 a 2050.

Platforma pro udržitelné financování hraje klíčovou roli při umožnění takové spolupráce tím, že sdružuje největší odborníky v oblasti udržitelnosti z podnikového a veřejného sektoru, z průmyslu i akademické obce, občanské společnosti a finančního průmyslu.

Více informací o Platformě pro udržitelné financování najdete zde.