Doc. Pavel Hnát ve speciálu Daniela Stacha o ekonomických dopadech války na Ukrajině na ČT24

V sobotu 19. března přijal pozvání Daniela Stacha ve speciálním pořadu Válka na Ukrajině pokračuje na ČT24 proděkan doc. Pavel Hnát z Katedry mezinárodních ekonomických vztahů. Speciál se věnoval ekonomickým dopadům války na Ukrajině.

„Dlouhodobé dopady této situace budou značné, mohou nás čekat věci srovnatelné s 80. lety v západní Evropě. Neznamená to, že by se v takovém světě nedalo žít, ale lidé mohou trpět velkou inflací a zároveň nejistotou, co bude. Svět, kdy všechno bylo možné, se drolí, uvádí na začátku doc. Pavel Hnát. „Myslím, že ekonomická situace po válce na Ukrajině bude svým rozsahem závažnější než po covidu,“ doplňuje proděkan. „Rusko sice není ekonomický gigant, ale jeho strategická úloha je bohužel v mnoha ohledech nezastupitelná, např. co se týká surovin a dodávek“, uzavírá úvodní část doc. Pavel Hnát.

Jak se vyvíjí cena zlata a dalších drahých kovů? Co říkal doc. Pavel Hnát na přednáškách v roce 2008? Jak probíhá bankrot velké ekonomiky? Jak dlouho se ruská ekonomika ještě udrží při současných sankcích a co je jejich podstatou?

Poslechněte si více v záznamu pořadu v Archivu ČT: Mimořádný pořad ČT24: Válka na Ukrajině pokračuje.

 

Doc. Pavel Hnát ve speciálu Daniela Stacha o ekonomických dopadech války na Ukrajině na ČT24