Doc. Pavel Hnát byl jmenován prorektorem VŠE v Praze

Doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D. byl v pondělí 4. dubna jmenován prorektorem pro pedagogickou činnost a řízení kvality a statutárním zástupcem rektora. Posílí tak tým nového rektora doc. Petra Dvořáka, který přebírá vedení VŠE v Praze po prof. Haně Machkové, která bude rovněž působit v pozici prorektorky, a to pro mezinárodní vztahy.

Doc. Pavel Hnát působil od roku 2012 jako proděkan pro pedagogickou činnost na FMV VŠE. Je členem Katedry mezinárodních ekonomických vztahů. Za jeho funkční období fakulta prošla výrazným rozvojem. Jedním z největších úspěchů bývalého proděkana je systém stáží, které FMV zařadila do svých studijních plánů a nabízí praxe a stáže např. ve spolupráci se společností CzechTrade téměř po celém světě.

Doc. Hnát vystudoval FMV VŠE v Praze, program Mezinárodní obchod. Disertační práci obájil v programu Evropská studia na Katedře světové ekonomiky. Je a byl řešitelem několika projektů Technologické agentury ČR, v současné době jde např. o projekt Regionální rozměr komunikace předsednictví a spolupráce se školami. Je hodnotitelem pro oblast ekonomických oborů v Národním akreditačním úřadu a jako hostující profesor působil na Miami University v USA nebo Vienna University of Economics and Business v Rakousku.

Je autorem a spoluautorem 5 knižních monografií, 7 článků v databázích Web of Science a SCOPUS a řady příspěvků v domácích i zahraničních monografiích, odborných časopisech a konferenčních sbornících. Doc. Hnát se pravidelně účastní expertních vystoupení v médiích, např. na ČT24 v odborných pořadech zaměřených na mezinárodní ekonomii. Mluví anglicky, německy a španělsky.

Podcast FMV odposlech s doc. Pavlem Hnátem

Deset let v roli proděkana na FMV. Jak docent Pavel Hnát shrnul své působení? A co panu prorektorovi vzkázal pan děkan a další kolegové? Odposlechněte si nový díl podcastu!

• Podcast FMV odposlech s doc. Pavlem Hnátem

Doc. Pavel Hnát byl jmenován prorektorem VŠE v Praze