Business Cocktail, piknik a další akce, na které se můžete těšit v letním semestru na FMV!

Letní semestr 2022 je na Fakultě mezinárodních vztahů v plném proudu. Během přípravy prezentací či učení na testy je třeba provětrat si hlavu. Proto jsme pro Vás sepsali článek s událostmi (nejen) spolků a kateder, které si již nyní můžete zapsat do kalendáře.

Přednášky a diskuze „Český obchod a investice v době pandemie II“ (KMEV, CAS)

KAŽDÝ TÝDEN

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů a Centrum asijských studií na FMV Vás zvou na sérii externích přednášek a diskusí, přinášející originální a praktické pohledy manažerů i odborníků ze státní správy k vybraným tématům současného světa obchodu, investic a zahraničního podnikání – „Český obchod a investice v době pandemie II“.

Přednášky a diskuse se konají převážně v rámci kurzu 2SE521: Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky, pod vedením doc. Zuzany Stuchlíkové. Účastnit se mohou ale i studenti mimo kurz nebo absolventi. Více v článku zde.

Seminář s Liborem Sečkou (JDI)

7. TÝDEN VÝUKY, STŘEDA 30. BŘEZNA 

Jihovýchodní Asie je nesmírně pestrá a zajímavá oblast, která je však neustálým zdrojem mezinárodního napětí. Pokud Vás toto téma zajímá, přijďte 30. března diskutovat na seminář s bývalým několikanásobným velvyslancem a současným zvláštním zmocněncem MZV při Indo-Pacifiku Liborem Sečkou. Nebudou však chybět i další témata. S naším hostem probereme i aktuální dění na Ukrajině či se ho budeme ptát na zkušenosti a vzpomínky ze své bohaté diplomatické kariéry.

Neváhejte na zajímavý seminář dorazit, více informací se dozvíte na Facebooku JDI.

Seminář „Jak nastartovat kariéru se stáží v NGO“ (European Horizons)

7. TÝDEN VÝUKY, ČTVRTEK 31. BŘEZNA

Rádi byste oživili Váš životopis stáží, ale potřebujete více informací? Chcete vědět, jaké možnosti stáží se nabízejí? Pak si přijďte poslechnout, jak hosté mluví o svých zkušenostech s prací v nevládní organizaci.

Cílem této akce je seznámit účastníky s prací a dopadem pražských NGO a povzbudit studenty, aby se zapojili do jejich aktivit. Více informací bude zveřejněno na Facebooku European Horizons.

Přednáška „Chytrá města, automatizace, digitalizace procesů“ (SKOK)

8. TÝDEN VÝUKY

V 8. týdnu výuky si budete moci znalosti rozšířit v oblasti chytrých měst, automatizace, či digitalizace procesů. Do těchto tajů Vás zasvětí společnost Grant Thornton.

Přesné časové údaje a více informací bude zveřejněno na Facebooku SKOKu.

Přednáška s panem Jaroslavem Krejčím z areálu Monínec (CUFR)

10. TÝDEN VÝUKY

V 10. týdnu se bude konat přednáška s panem Jaroslavem Krejčím, který už skoro 30 let působí v areálu Monínec. Jedná se o celoroční turistickou destinaci se 4 druhy ubytování, kde si vybere úplně každý. Pan Krejčí Vám přijde povědět o tom, jak celý projekt vznikal a vyvíjel se v čase.

Více informací o cestovatelské přednášce se dočtete na Facebooku CUFRu.

Tradiční 11. Business Cocktail (SKOK)

10. TÝDEN VÝUKY

V 10. týdnu se můžete těšit na studenty velmi oblíbenou akci s názvem Business Cocktail. V rámci této celovečerní networkingové akce budete mít příležitost setkat se s řadou úspěšných osobností, a tak více proniknout do oblasti businessu.

Chtěli byste se seznámit s úspěšnými lidmi a nechat se jimi inspirovat? Máte zájem získat kontakty užitečné pro Váš kariérní růst? Nenechte si tedy tuto příležitost ujít! Více informací o 11. ročníku bude brzy zveřejněno na Facebooku SKOKu.

Veletrh pracovních příležitostí ŠANCE (RPC VŠE)

10. TÝDEN VÝUKY, 19. 4. – 21. 4.

Cílem veletrhu ŠANCE je zprostředkovat osobní kontakt mezi studenty či absolventy VŠE a potencionálními zaměstnavateli, kterých se během tří dnů představí více než stovka.

Návštěvníci na veletrhu získají přehled o aktuální nabídce pracovních míst a požadavcích zaměstnavatelů z nejrůznějších oborů: bankovnictví, auditu, logistiky, IT, obchodu a mnohých dalších. Vše je sepsané na webové stránce.

Seznamte se s European Horizons! (European Horizons)

11. TÝDEN VÝUKY, PONDĚLÍ 25. DUBNA

Akce je pořádána pro všechny studenty VŠE, kteří se zajímají o aktuální evropská a transatlantická témata, navštěvují a pořádají akce související s EU a ty, kteří by rádi udělali pozitivní změnu v našich životech.

Pražská pobočka globální studentské organizace European Horizons si Vás dovoluje pozvat, abyste se přišli dozvědět něco více o tom, jak fungují. Více informací bude zveřejněno na Facebooku European Horizons.

Panelová diskuze o digitální hygieně (SKOK)

11. TÝDEN VÝUKY

Také neustále saháte po svém smartphonu? Už si nedovedete představit být offline? Vybudovali jste si během pandemie nezdravé návyky a nevíte, jak se jich zbavit?

Dorazte na panelovou diskuzi s Digidetox, Replug-me a LEEPA a najděte opět ten správný balanc. Více již brzy na Facebooku SKOKu.

Odpočiňte si na pikniku! (CUFR)

ZKOUŠKOVÉ OBDOBÍ

Ve zkouškovém období pro Vás plánuje spolek CUFR uspořádat piknik. Abyste si mohli chvíli odpočinout od soustavného učení, budete si moci užít čerstvého vzduchu, trochu si odpočinout a popovídat si s ostatními. To Vám umožní na chvíli nemyslet jen na školu a užít si pěkný den.

Více informací o posezení si brzy můžete přečíst na Facebooku CUFRu.