Studenti z prestižní Inholland University of Applied Sciences v rámci svého výzkumného projektu navštívili VŠE
V pondělí dne 15.4 byl v Praze zahájen terénní výzkumný projekt studentů z prestižní Inholland University of Applied Sciences zaměřený na destinační management, branding a komunikaci destinací cestovního ruchu v České republice se speciálním zaměřením na Prahu a Olomouc.
Inholland University of Applied Sciences je excelentní vysoká škola s pobočkami po celém Nizozemí od Amsterdamu/Diemenu, Haagu, Haarlemu až po Rotterdam. V oblasti cestovního ruchu kladou velký důraz na aktivní zapojení studentů do praktického života, samostatnost, kreativní myšlení, analýzu informací, komunikaci a placemaking prostřednictvím tzv. Living Lab. Zároveň jsou i iniciátory celoevropské expertní skupiny zaměřené na řešení problematiky overtourismu ve městech a městských aglomeracích. Mezi jejich profesory patří celosvětově uznávané kapacity v oboru jako Ko Koens nebo Roos Gerritsma.
V rámci prvního dne své cesty si projektový tým skládající se z 35 studentů a 2 profesorů Robina Lökeho a Abdula Kary vybral kromě prohlídky Prahy za cíl i návštěvu vybrané vysokoškolské instituce se speciálním zaměřením na cestovní ruch. Byla zvolena VŠE jako nejlepší v daném oboru. Během jejich pobytu na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE se kromě prezentace „Marketingové strategie města Prahy“ v podání Terezy Vogeltanzové z Prague City Tourism, zástupci univerzity setkali i s Mgr. Miroslavem Rončákem z Katedry cestovního ruchu, který je seznámil s vizí Fakulty mezinárodních vztahů, předpokládaným profilem absolventa a obsahem studia. Vzhledem k tomu, že Katedra cestovního ruchu VŠE pod vedením Ing. Pavla Černého Ph.D. se prostřednictvím svých projektů a publikační činnosti zaměřuje úzce také na problematiku destinačního managementu, udržitelného cestovního ruchu a řešení problematiky overtourismu, byly ze strany Inholland University of Applied Sciences živě diskutovány případné možnosti spolupráce a vzájemných projektů nejen na bázi pedagogické, ale i studentské. Vzhledem ke kvalitě obou vysokoškolských institucí bude vzájemná spolupráce zcela jistě přínosem, jenž se odrazí nejen ve větším zapojení studentů do praktického řešení problematiky destinačního managementu a udržitelného cestovního ruchu, ale i do nárůstu vzájemných projektů a publikačních výstupů.